Trnavské rybníky
reklama

Rekordér! Mladý futbalista Matej Dudáš z Modranky strelil za sezónu 137 gólov!

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.2.2024, 07.00, Ján Král

Má len 11 rokov, nastupuje už však aj v kategórii 15-ročných.

Rekordér! Mladý futbalista Matej Dudáš z Modranky strelil za sezónu 137 gólov!

Matej Dudáš na podujatí Gala Grassroots. Foto: SFZ

Púpavy pri aleji
reklama

 

Najlepším strelcom slovenských futbalových súťaží za minulý rok sa môže pochváliť ŠK Modranka. Len 11-ročný útočník Matej Dudáš strelil za predošlý rok dovedna 137 gólov!

 

Právom si cez víkend prebral ocenenie v kategórii mládeže – chlapci na podujatí Gala Grassroots, kde Slovenský futbalový zväz oceňoval najlepších amatérov, futbalových nadšencov, rekordérov, ale aj talentovaných mladých hráčov a hráčky, trénerov i rozhodcov.


Dominantný nástrel mal Dudáš v kategórii U11, kde v oblastnej súťaži napol sieť súperov 118-krát a pomohol tak k triumfu svojho tímu, ktorý dal v 26 dueloch dovedna 401 gólov.

ŠUPA technika
reklama

 

Ďalších 19 gólov pridal v štrnástich dueloch kategórie do 13 rokov a pripísal si už dokonca aj tri štarty medzi 15-ročnými, kde zatiaľ na gól čaká. 


Každopádne, dosiahol famóznu bilanciu a keď spriemerujeme jeho výkon na zápas, znamená to, že v jednom dueli dá v priemere viac ako štyri góly!

 

VIDEO - Gól Mateja Dudáša priamo z výkopu na 25:30:


„Matej je gólový a nie je to náhoda, aj v predošlej sezóne dal 94 gólov,“ vraví Dudášov tréner Adam Križan, ktorý družstvo vedie spoločne s Kamilom Králičom.


„Dokáže zahrať na akomkoľvek poste, je všestranný, má cit pre výber miesta. Pôsobí na mňa komplexne, má dobrú postavu, rýchlosť, výbornú strelu. Musím však povedať, že na jeseň trochu zlenivel, ale verím, že aj tento úspech ho znova nakopne a bude na sebe makať,“ pokračuje Križan.

 

Matej Dudáš v spoločnosti rodičov a trénerov Kamila Králiča (úplne vľavo) a Adama Križana (úplne vpravo). Foto: ŠK Modranka

 


Chýr o mladíkovom talente sa už rozniesol, pýtali sa na neho aj z trnavského Spartaka.

 

„Záujem o neho je dlhodobejší, ešte je mladý, uvidíme, čo z toho bude. Verím, že ak bude na sebe pracovať, môže to niekam dotiahnuť. Odmalička na ňom vidno, že má v sebe niečo, čo nemá bežný hráč,“ dodal Križan.


Okrem Dudáša sa pocty na Gala Grassroots dočkali aj ďalšie futbalové persóny z trnavského regiónu. 


Medzi trénermi ocenili kouča žiačok Spartaka do 15 rokov Róberta Haladu. Jeho družstvo po polovici sezóny vedie súťaž s deväťbodovým náskokom pred Slovanom Bratislava, pričom tím vyhral všetkých 12 zápasov s impozatným skóre 232:1.


Na galavečeri vyhlásili tiež ženskú ligová jedenástku sezóny 2022/23, kde má Spartak trojnásobné zastúpenie. Dostali sa do nej obrankyne Viktória Čériová, Soňa Servátková a stredopoliarka Patrícia Mudráková.

 

Zľava Viktória Čeriová, Róbert Halada, Soňa Servátková a Patrícia Mudráková. Foto: Spartak Trnava

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama