Trnavské rybníky
reklama

Pošli dobro ďalej. Zamestnanci charity rozdávali v centre Trnavy srdiečka

RELAX - Trnavské pikošky | 14.2.2024, 07.00, prispievatelia

S výrobou srdiečok pomohli deti, hasiči aj dobrovoľníci.

Pošli dobro ďalej. Zamestnanci charity rozdávali v centre Trnavy srdiečka

Zamestnankyne charity na trnavskej pešej zóne. Foto: TACH

reklama

 

Pošli dobro ďalej je názov aktivity Dobrovoľníckeho centra Trnavskej arcidiecéznej charity, ktorého zámerom bolo v utorok 13. februára potešiť ľudí na ulici.


Zamestnanci charity na pešej zóne v Trnave rozdávali srdiečka okoloidúcim. Plánom bolo vyčarovať úsmev ručne pripravenými výrobkami dokopy 961 ľuďom.


Srdiečka vyrábali deti zo Základnej školy s materskou školou na Spartakovskej ulici v Trnave, deti zo Základnej školy s materskou školou Šúrovce, ruku k dielam priložil aj Dobrovoľný hasičský zbor Šúrovce a v neposlednom rade dobrovoľníci, ktorí tvorili nielen na pôde charity, ale aj doma.

reklama


„Deň pred sviatkom sv. Valentína sme si vybrali preto, aby sa ľudia ľúbili a rozdávali dobro nielen v dni na to určené. Srdiečko, ktorým sme ich obdarovali, zároveň vedia darovať ďalej, niekomu, na kom im záleží a koho majú radi. Tak máme nádej, že našou aktivitou potešíme stovky ľudí nielen priamo, ale aj sprostredkovane,“ vysvetľuje Kristína Ryšavá, koordinátorka Dobrovoľníckeho centra TTADCH. 


Srdcia rôznych tvarov, veľkostí aj materiálov v sebe zároveň nesú symboliku, že ako ľudia sme rozdielni, ale spája nás spoločné dobro, ktoré môžeme vytvárať a šíriť ďalej každý jeden deň, len tak.

 

Pracovníčky charity zastavovali a obdarovali náhodných okoloidúcich. Foto: TACH

 


K dispozícii bolo aj malé občerstvenie a káva, vďaka čomu sa niektoré náhodné stretnutia premenili na krátky povzbudivý rozhovor končiaci úsmevom.


„Tešíme sa z tejto aktivity, kedy sme vyšli do ulíc a rozdávaním srdiečka aj pri príležitosti sv. Valentína chceme ľuďom pripomenúť, že konať dobro sa dá po celý rok,“ dodal Miroslav Dzurech, riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity

 

(tach)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama