Trnavské rybníky
reklama

Pri nemocničnom urgente plánujú parkovací dom a ponad cestu lávku k stanici

AKTUALITY - Trnava | 14.2.2024, 14.21, prispievatelia

Trnava hľadá pre zámer projektanta, pribudnúť tu má tristo parkovacích miest.

Pri nemocničnom urgente plánujú parkovací dom a ponad cestu lávku k stanici

Parkovisko medzi železničnou stanicou a urgentným príjmom nemocnice vodiči využívajú vo veľkom. V stredu o 13:15 na ňom nebolo voľné ani jedno parkovacie miesto. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mesto Trnava hľadá zhotoviteľa kompletnej projektovej dokumentácie pre stavbu viacpodlažného parkovacieho domu s kapacitou približne 300 parkovacích miest na Dohnányho ulici.

 

Pri výbere projektanta bude okrem ceny jedným z kritérií hodnotenia aj kvalita. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na 174-tisíc eur bez DPH, ponuky je možné predkladať do 28. februára.

 

Parkovací dom bude podľa primátora Trnavy Petra Bročku prioritne slúžiť ako záchytné parkovisko pre železničnú stanicu, ale aj pre urgentný príjem Fakultnej nemocnice v Trnave.

Májový kvet
reklama

 

„Tento projekt počíta aj s lávkou pre peších ponad Dohnányho ulicu, aby ľudia, ktorí si zaparkujú auto v parkovacom dome, vedeli bez problémov prejsť na železničnú stanicu a prepraviť sa vlakom ďalej,“ povedal pre agentúru SITA primátor Bročka.

 

Požiadavkou mesta je projekt modernej parkovacej budovy, v ktorej budú aplikované nové technológie a technické zariadenia. Aj keď cena sa začne črtať až po dokončení projektovej dokumentácie, radnica chce získať na financovanie peniaze z externých zdrojov.

 

„Jednoznačne rátame s tým, že bude možné túto stavbu financovať z eurofondov, pretože ide o projekt regionálneho významu a zároveň o prepájanie rôznych druhov dopravy. V tomto prípade konkrétne osobných áut, vodiči ktorých by využívali vlak ako ďalší dopravný prostriedok,“ vysvetlil Bročka.

 

Parkovací dom má stáť oproti urgentnému príjmu Fakultnej nemocnice v Trnave, zároveň v blízkosti železničnej stanice.

 

Dlhé roky tam na „zabudnutom“ pozemku rástla burina, od mája 2018 je tam parkovisko pre 99 vozidiel, to býva počas dňa plné.

 

Mesto Trnava si objednalo projektovú dokumentáciu aj na ďalší parkovací dom, ktorý má zlepšiť veľmi zlú situáciu s parkovaním v obytnom súbore Na hlinách. V tomto prípade je predpokladaná cena výstavby 6 miliónov eur.

 

Podľa Bročku bude financovanie oboch týchto projektov úplne odlišné a nebudú si konkurovať. Kým na sídlisku bude očakávať spolufinancovanie aj od budúcich užívateľov parkovacieho domu, pri železničnej stanici sa spolieha na eurofondy.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama