Trnavské rybníky
reklama

Spartak chce Ďuriša, futbalista túži ísť do Trnavy. Prestup je na spadnutie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.2.2024, 13.24, Ján Král

Za určitých okolností by mohol Ďuriš za Spartak nastúpiť už v nedeľu proti Dunajskej Strede.

Spartak chce Ďuriša, futbalista túži ísť do Trnavy. Prestup je na spadnutie

Michal Ďuriš na jeseň zariadil svojím gólom víťazstvo Spartaka v Dunajskej Strede (1:0), nastúpi proti DAC za Spartak aj v nedeľu? Foto: trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Šumy o návrate útočníka Michala Ďuriša do trnavského Spartaka ešte počas zimnej prestávky sa s veľkou pravdepodobnosťou pretavia do reality. Andeli sú blízko k spečateniu transferu 35-ročného hráča z cyperského Othellos Athien.


O rokovaniach medzi klubmi hovoril pre televíziu Markíza hráčov agent Claudio de Abreu.

 

„Určite by bolo pre neho len pozitívom, ak by sa mohol vrátiť a pomôcť klubu zabojovať v lige o čo najvyššie priečky. Michal má záujem vrátiť sa do Trnavy, aktuálne sa snažíme dohodnúť s Othellosom,“ cituje Abreuové slová portál tvnoviny.sk.

ŠUPA technika
reklama

 

Ďuriš prišiel prvýkrát do Trnavy po tom, ako sa mužstvo kvalifikovalo do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Počas štvormesačného pôsobenia v tíme strelil osem gólov a pomohol k viacerým dôležitým víťazstvám.


Informáciu o intenzívnych rozhovoroch pre náš web potvrdil prezident Spartaka Peter Macho. V hre je trvalý prestup.


„Rokovania prebiehajú, nie sú jednoduché. Michal si za krátky čas strávený v Spartaku obľúbil klub aj mesto Trnava a teší ma, že každým dňom ukazuje, že je hlavou i srdcom v Trnave. Sme presvedčení, že nám svojou kvalitou pomôže k naplneniu cieľa,“ povedal Peter Macho.


Bývalého slovenského reprezentanta by veľmi rád vo svojom tíme opäť videl aj tréner Spartaka Michal Gašparík. 


„Po svojom príchode na jeseň výborne zapadol do mužstva herne i mentálne, takého hráča chce mať každý tréner na ihrisku aj v kabíne. Keby sa jeho príchod dotiahol, bol by som veľmi rád,“ uviedol Gašparík.


Spartak má logicky záujem dotiahnuť Ďurišov príchod čo najskôr, ideálne tak aby mohol nastúpiť už aj do nedeľného ligového duelu s Dunajskou Stredou.

 

Červeno-čierni privítajú súpera zo Žitného ostrova 18. februára o 17:30. V hre sú dôležité body aj z pohľadu boja o účasť v prvej šestke.


Duel si osobne pozrie z tribúny i slovenská tenistka Renáta Jamrichová, ktorá nedávno vyhrala dvojhru juniorského Australian Open. Šestnásťročnú Trnavčanku pozval klub na zápas a pred duelom jej priamo na ihrisku pogratuluje k veľkému úspechu.


Vstupenky sa predávajú v sieti maxiticket.sk, deti v skupinách, či s mamičkami zdarma, ktoré sa vopred prihlásia cez office@fcspartaktrnava.com alebo formulár na klubovom webe, majú na stretnutie vstup zdarma.


Klub pripravil tiež šťastnú hodinku vo fanshope, v deň súboja s DAC od 15:30 do 16:30 bude platiť 20-percentná zľava na dresy, klubové oblečenie i iné suveníry.

 

V Michalovciach o týždeň neskôr

Na Spartak čakajú v závere základnej časti Niké ligy ešte tri súboje. Po dueli s Dunajskou Stredou budú hrať aj cez ďalší víkend opäť doma, keď privítajú Banskú Bystricu (sobota 24.2. o 15:00) a následne absolvujú derby na ihrisku Slovana (2. marca o 17:00).

 

Zmena nastala v pláne pohárových stretnutí. Zápas štvrťfinále Slovnaft Cup-u v Michalovciach dostal nový termín. Kvôli televíznemu prenosu sa nebude hrať 28. februára ale až o týždeň neskôr 6. marca o 17:30.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama