Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hádzanári ladia formu na jarnú časť, domáce zápasy budú vždy v nedeľu

ŠPORT - Hádzaná | 16.2.2024, 07.00, Ján Král

Na pondelkovom tréningu mal tréner Richard Matúšek k dispozícii viac ako dve desiatky hráčov.

Trnavskí hádzanári ladia formu na jarnú časť, domáce zápasy budú vždy v nedeľu

Hoci hrajú na amatérskej báze, pondelňajší tréning mal veľmi solídnu účasť. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnavským hádzanárom sa blíži štart jarnej časti súťaže. Už o deväť dní - v nedeľu 25. februára vstúpia do odvetných bojov prvej slovenskej ligy, v ktorých budú chcieť vylepšiť po jeseni štvrté miesto v tabuľke.

 

V úvodnom dueli privítajú na domácej palubovke béčko Považskej Bystrice.


V HBC prišlo cez zimnú prestávku k minimálnym zmenám, do kádra pribudol po dlhšej odmlke od hádzanej trnavský odchovanec Michal Daniel.

ŠUPA technika
reklama

 

S Hlohovcom sa podarilo trnavským funkcionárom dohodnúť na výpožičke Lukáša Rákusa. Podľa slov predsedu klubu Jána Lukačoviča, prišlo aj k dohode ohľadne štartu Lukáša Péchyho.

 

Podmienkou je, aby trnavský zápas nekolidoval so súťažným stretnutím extraligového Hlohovca, ktorého je slovenský reprezentančný krídelník hráčom. Nateraz ešte nie je isté, do ktorého z duelov by Péchy v trnavskom drese naskočil.


„V zimnej príprave sme sa zameriavali v januári na silové a kondičné veci, teraz už ladíme skôr tie herné. Pripravujeme sa dvakrát do týždňa, čo je málo. Chlapci však hrajú so štatútom amatéra, nemôžeme od nich vyžadovať veci ako od profesionálov. Navyše, hala býva obsadená aj inými športovými či kultúrnymi akciami, takže sa musíme prispôsobiť,“ hovorí tréner HBC Trnava Richard Matúšek.

 

Príjemne ho však prekvapilo, že na pondelňajšom tréningu mal 25 hráčov, z toho štyria prišli z Nových Zámkov, s ktorými majú Trnavčania spoluprácu na úrovni masters a zúčastňujú sa na seniorských majstrovstvách sveta. Po úspechoch v Omiši zvažujú tento rok účasť na šampionáte v Porte.

 

Naďalej platí, že trnavský klub pracuje v skromných podmienkach a otáčať musí každý cent.

 

„Minulý rok sa nám darilo po finančnej stránke lepšie. Chalani hrajú bez nároku na odmenu, nedostávajú ani jedno euro. Ctím si to a vážim, patrí im vďaka. V súťaži chceme hrať o popredné miesta, na rovinu však poviem, že na postup nepomýšľame. Dôvodom je finančný aspekt,“ povedal prezident HBC Ján Lukačovič.

 

Z hádzanej na nedeľný obed

Domáce zápasy bude HBC hrávať vždy v nedeľu o 10:30. Ich časový harmonogram je už známy:

 

nedeľa 25. február 10:30: HBC Trnava - MŠK Považská Bystrica B


nedeľa 10. marca o 10:30: HBC Trnava - HŠK-74 Kolárovo


nedeľa 7. apríla o 10:30: HBC Trnava - HC Pezinok


nedeľa 21. apríla o 10:30: HBC Trnava - TJ Sokol Cífer


nedeľa 28. apríla o 10:30: HBC Trnava - HK Vajnory

 

 

Oslávia výročie titulu

Na tento rok pripadá výročie zisku majstrovského titulu, ktorý pre Trnavu získala partia okolo trénera Mariána Hirnera. Išlo o vôbec prvú sezónu samostatnej slovenskej ligy, v rozhodujúcom dueli zdolali Trnavčania Košice 21:18.

 

O triumf sa vtedy postarali nasledovní hráči: Alexander Voroncov, Miloš Hačko, Tomáš Just - Peter Hátaš, Rastislav Jedinák, Ľubomír Ivanovič, Ondrej Sakar, Peter Dávid, Igor Gregůrek, Alexander Georgievský, Ján Belanec, Marián Šupík, Peter Žgančík a Ján Hruščák.


„Na apríl pripravujeme stretnutie hráčov, ktorí sa o titul pričinili, radi by sme ich pozvali aj na palubovku, aby si mohli chalani, ktorým bije srdce pre Trnavu, opäť užiť potlesk od publika. Boli sme prvými majstrami Slovenska, to je výnimočná vec,“ dodal Lukačovič.
 

Pri klube stál aj v najhoršom

V utorok oslávil 85. narodeniny Ján Kobetič, známy masér trnavských hádzanárov a slovenskej reprezentácie.


„Janko je môj sused na chate, ktorú mám vo Vlčej doline v Suchej nad Parnou. Chodím tam každý deň, mám tam sliepky a inú zverinu. Predal mi svojho času pozemok. Poznáme sa už 40 rokov, je to výborný človek, hoci je starší, sme ako bratia, navzájom si pomáhame, prežili sme toho spolu veľa. Robil nám maséra, keď som bol hráč a neskôr i tréner. Občas príde na hádzanú, chodieva aj na Spartak. Na zápasy Európskej konferenčnej ligy som ho vozieval, keďže už bývali duely neskoro,“ vraví Richard Matúšek.


Hádzanári sa hotujú Kobetičovi verejne zablahoželať. „Janko je ikona trnavskej hádzanej, takých poctivcov ako je on, je veľmi málo. Pre trnavskú hádzanú spravil toho veľa, bol tu aj v najťažších časoch klubu. Vždy povedal: Potiahneme to a nejako to zvládneme! Je to stále vitálny chlap, chodí občas aj na naše zápasy a radi by sme ho na prvý duel s Považskou Bystricou pozvali a pogratulovali mu,“ dodal Ján Lukačovič.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama