Trnavské rybníky
reklama

Hotovo! Michal Ďuriš definitívne prestúpil do Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.2.2024, 14.43, Ján Král

Nastúpiť môže už v nedeľu proti Dunajskej Strede.

Hotovo! Michal Ďuriš definitívne prestúpil do Spartaka

Michal Ďuriš znova oblečie dres Spartaka. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hotovo! Michal Ďuriš sa stal hráčom trnavského Spartaka. S klubom podpísal zmluvu na rok a pol.

 

Prestup už je zaregistrovaný aj na matrike a skúsený 35-ročný útočník tak môže v nedeľu nastúpiť za andelov na nedeľný duel Niké ligy proti Dunajskej Strede (18.2. o 17:30).


Ďuriš pôsobil v Trnave už na jeseň, vtedy bol v slovenskom Ríme na hosťovaní z Othellos Athienou FC. Do cyperského klubu sa vrátil po výpožičke na prelome rokov. 

ŠUPA technika
reklama


Kontrakt s Othellosom mu končil v lete a keďže Spartak aj hráč mali záujem vrátiť sa k spolupráci, andeli využili možnosť získať hráča ešte v zimnom prestupovom období a dohodli sa s cyperským celkom na prestupe.


Červeno-čierni urýchlili Ďurišov návrat do Trnavy aj z dôvodu, že hrotový útočník Marco Djuričin momentálne vypadol zo zdravotných dôvodov zo zostavy.
 

 

AKTUALIZÁCIA o 16:00:

Príchod Michala Ďuriša už medzitým potvrdil na svojom webe aj Spartak Trnava, ktorý priniesol reakcie hráča a zástupcov Spartaka:

 

„Lúčil som sa v Trnave veľmi ťažko, no mal som na Cypre zmluvu a musel som to akceptovať. Tešil som sa, lebo tam medzitým prišiel tréner Ščasný a zime sme tam prišli štyria Slováci. Zo začiatku bolo všetko fajn, až dokým nevyhodili trénera. Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo a som veľmi rád, že to takto dopadlo, hoci som si ani nepredstavoval, že by to mohlo takto byť,“ cituje Spartak slová Michala Ďuriša.

 

Podpis zmluvy. Zľava hráčov agent Claudio de Abreu, Michal Ďuriš a Peter Macho. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

„Každý by v mužstve privítal hráča, akým je Mišo. Jednak na ihrisku a veľmi dobre zapadol aj do kabíny. Uplatňuje svoje skúsenosti v zápasoch, aj mimo nich. Jeho príchod bol reakciou na to, že Marcovi Djuričinovi sa opäť ozvali problémy so srdcom, bude dlhodobo mimo hry a potrebovali sme ďalšieho útočníka, lebo nám ostal iba Poznar,“ povedal tréner Michal Gašparík.

 

„Už keď sme sa na jeseň lúčili, tak sme vedeli, že o Michala ešte skúsime zabojovať po sezóne. Napokon sa naskytla príležitosť už teraz a sme radi, že budeme môcť nadviazať na predchádzajúcu úspešnú spoluprácu. Rokovania boli o to jednoduchšie, že Michal už na jeseň dokázal svoje kvality, prístup k povinnostiam, ukázal, že je jedným z lídrov na ihrisku, aj v kabíne a takýto hráč nám isto môže pomôcť,“ uviedol prezident Spartaka Peter Macho.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama