Dramatický zápas s Projektom RD trnavské volejbalistky zvládli

ŠPORT - Volejbal | 16.2.2024, 17.15, prispievatelia

Trnavské volejbalistky dosiahli 12. víťazstvo v sezóne, keď v nesmierne dramatickom a bojovnom zápase zdolali hráčky Projektu RD. V zápase domáce útočili neuveriteľných 180-krát a hostky 168-krát. O víťazstve Trnavčaniek 3:2 rozhodol až piaty, skrátený set.

Dramatický zápas s Projektom RD trnavské volejbalistky zvládli

V útoku Zuzana Konárová. Foto: Elena Kotvasová

Vo volejbalovom zápase Niké extraligy žien na Valentína videli diváci v Mestskej športovej hale v Trnave výborný volejbal plný zvratov. Kto si chcel prísť oddýchnuť a spríjemniť večer volejbalom, po prvom sete musel tušiť, že víťaza nebude možné spoznať v troch setoch.

V prvom sete sa od začiatku ukázala absencia najlepšej domácej smečiarky Rosinskej. V zostave sa po dlhšej dobe objavila smečiarka Zuzana Konárová, ktorá sa nestihla etablovať v družstve a mladé reprezentantky ukázali, že z Trnavy nechcú odísť bez bodu.

V úvode síce viedli domáce 4:1, ale hostky začali výborne brániť a útočiť. Vypracovali si náskok už 22:15 a málokto veril vo víťazstvo domácich v prvom sete.

Neuveriteľným obratom ale dokázali domáce zlepšiť podanie, ako aj obranu v poli, dotiahli stav a v dramatickom závere sa tešili z víťazstva v prvom sete.

V druhom sete bol vyrovnaný volejbal, kde sa presadzovali najmä obrany a tak bol problém ako pre domácich tak aj pre hostky získať bod.

Jedna z najdlhších výmien trvala minútu a 12 sekúnd a lopta cez sieť preletela až 17-krát. Opäť sa rozhodlo najtesnejším rozdielom, ale tentoraz boli šťastnejšie hostky a vyrovnali stav stretnutia na 1:1.

Tretí set mali v pevne v rukách domáce, ale vo štvrtom opäť hostky prebrali iniciatívu a vyrovnali stav setov na 2:2. V zápase excelovali na strane hostiek blokárky, keď zaznamenali 11 úspešných blokov.

Domáce hráčky ukázali veľkú bojovnosť a fyzickú pripravenosť. Dôležité body ako aj celkový výkon podala osemnásťročná univerzálka Karin Sadloňová, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu na strane domácich.

"Som rada, že sme vyhrali aj keď tam bolo veľa chýb. Ale bojovnosťou sme to doviedli do víťazného konca, aj keď až v tajbrejku. Som rada za toto víťazstvo," povedala po zápase MVP za Trnavu Karin Sadloňová.

Do piateho setu vstúpili lepšie zverenkyne trénera Michala Maličkého a na strane domácich chýbala väčšia energia v dohrávaných loptách.

Za stavu 2:4 pre hostky však kontroverzné rozhodnutie hlavného rozhodcu "prebudilo" nielen prekvapených divákov, ale aj hráčky Trnavy, ktoré na čele s hlavným trénerom Rastislavom Filípkom nechceli prijať rozhodnutie arbitra.

Od tohto momentu však domáce zvýšili koncentráciu a v dohrávaných loptách bola vidieť opäť energia a chuť zvíťaziť. Od stavu 8:8 odskočili domáce na rozdiel troch bodov a set dotiahli do stavu 14:10. Napriek strate dvoch bodov, bodku za zápasom dala symbolicky smečiarka Konárová a spolu sa mohli radovať z cenného víťazstva.

Víťazné Trnavčanky po zápase s RD Projekt. Foto: Elena Kotvasová

Družstvo Hit UCM Trnava v sobotu 17. februára cestuje do Pezinka a v domácom prostredí sa opäť predstaví v stredu 21. 2. od 19.00 proti finalistovi Superfinále Niké Slovenského pohára VK Nové Mesto nad Váhom.

Oba zápasy vysiela naživo Niké TV aj s komentovaním priebehu zápasu.

Hit UCM Trnava – Projekt RD SVF 3:2 (25, -23, 19, -18, 12)
Rozhodovali: Yurlov a Juráček, 120 divákov.
HIT UCM: Sivičeková 6, Konárová 20, Límová 9, Povrazníková 1, Jánošíková 17, Sukovská 5, liberky Pagáčová a Vydrová (Mlynarčíková 1, Grófová 1, Sadloňová 16). Tréner: R. Filípek.
PROJEKT RD: Valentová 9, Truchlá 12, Siládiová 19, Macáková 6, Libáková 9, Ritterová 2, liberky Šeligová a Antalová (Žiačiková 4, Švrčková 5, Vrábelová 1, Bartelová 4). Tréner: M. Maličký.
Hráčky zápasu: Karin Sadloňová (Hit UCM Trnava) – Marína Siládiová (Projekt RD SVF)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: "Neskutočne ťažký zápas pre nás. Vedeli sme, že musíme, naopak, mladé hráčky Projektu dokonale využívali ponúknuté situácie. Kľúčový bol prvý set, kde sa nám podarilo otočiť výrazne nepriaznivý stav. Ak budeme takto bojovať, ako v tomto zápase v každej situácii a za každého stavu, máme šancu na úspech s každým."

Marek Maličký, tréner Projekt RD: "Mali sme výborne rozohraný zápas, no koncovku prvého setu sme bohužiaľ nezvládli. Z toho sa musíme poučiť a zahrať ju oveľa lepšie. V dueli bolo veľa dlhých rozohier, kde bolo aj veľa nepresností. Z takýchto zápasov si musíme veľa odniesť do ďalšej práce. Avšak s lepšie prevedenými individuálnymi činnosťami a potom aj s lepším koncom."