Hokejisti urobili výhrou dôležitý krok k záchrane, Jurák dosiahol métu 500 bodov

ŠPORT - Hokej | 17.2.2024, 07.01, Ján Král

Diváci videli v zápase 12 gólov, väčšinu do siete hostí.

Hokejisti urobili výhrou dôležitý krok k záchrane, Jurák dosiahol métu 500 bodov

Galimov strelil za Trnavu dva góly. Foto: Tibor Tajnay

Hokejisti HK Gladiators Trnava urobili dôležitý krok k záchrane v TIPOS slovenskej hokejovej lige. Na domácom ľade zdolali v piatok v 39. kole súťaže Žiar nad Hronom 8:4. Zostrih zápasu nájdete TU.

Prvá tretina bola divoká a bohatá na góly, Trnavčania ju vyhrali 4:3, keď ich nasmeroval za víťazstvom už v 6. minúte skúsený Miklík, hostia však zakrátko vyrovnali Halamom.

Skóre na trnavskú stranu opäť naklonil Jurák, lenže Súľovský poslal vyrovnávaciu gólovú odpoveď. Gladiátori potom využili dve presilovky, v ktorých skórovali Antonov a Kupka, sekundu pred koncom prvej časti hry však strelil kontaktný gól hosťujúci Magdolen.

V druhej tretine sa presadil domáci Korím, lenže Halama dokázal znížiť na rozdiel gólu. Definitívne rozuzlenie tak prišlo až v záverečnej dvadsaťminútovke.

Po dvoch góloch Galimova a jednom Barcíka Trnava definitívne zverencom bývalého reprezentanta Jerguša Baču odskočila a pripísala si tak do tabuľky plný bodový zápis.

Ten je o to cennejší, že posledná Rimavská Sobota, s ktorou gladiátori súperia o zotrvanie v súťaži, prehrala v Prešove vysoko 1:12. Zverenci trénera Martina Barana tak zvýšili svoj náskok na 10 bodov a už strácajú len bod na desiaty Trebišov.

Zaujímavosťou duelu tiež bolo, že kapitán tímu Roman Jurák dosiahol métu 500 kanadských bodov v druhej lige.

V utorok 20. februára privítajú Gladiátori na domácom ľade tím JOJ ŠPORT Slovensko 18. Na zimnom štadióne sa bude hrať už o 12:00, hľadisko by malo byť vypredané, zaplnia ho deti z trnavských škôl.

O deň neskôr Trnavčania nastúpia na duel v Topoľčanoch (21.2. o 18:00) a v piatok hostia Trebišov (23.2. o 17:30).

TIPOS Slovenská hokejová liga - 39. kolo:

HK Gladiators Trnava - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 8:4 (4:3, 1:1, 3:0)

Góly: 6. Miklík, 8. Jurák, 15. Antonov, 18. Kupka, 32. Korím, 44. a 54. Galimov, 53. Barcík – 6. a 36. Halama, 14. Suľovský, 20. Magdolen
Strely: 39:52, zákroky brankárov: 48:31, presilovky 2/5 – 0/2
Diváci: 190
TRNAVA: Nagy - Škultéty, Kocúr, Ejem, Marko, Korím, Dúžek, Danko - Jurák, Holovič, Galimov - Miklík, Kukumberg, Haščič - Barcík, Kupka, Antonov - Kohút, Moncman, Piskarev
ŽIAR: Noskovič – Pač, Kuboš, Rais, Kobolka, Kremnický, Šeliga, Čulík, Haborák – Gašpar, Fekiač, Nazarov – Lunter, Šramaty, Suľovský – Tatár, Halama, Magdolen – Jamrich, Brumerčík, Rajčan