Trnavské rybníky
reklama

Otec je rozhodca, syn aktívny hráč. U Bošáckych futbal zapustil korene

ŠPORT - Futsal | 20.2.2024, 14.31, Ján Král

Obaja sa venujú futbalu aj futsalu.

Otec je rozhodca, syn aktívny hráč. U Bošáckych futbal zapustil korene

Syn Adam a otec Tomáš. Rodina Bošáckych má loptu v srdci. Foto: archív TB

Púpavy pri aleji
reklama

 

V Okresnej futsalovej lige sa skloňuje dvakrát priezvisko Bošácky. Otec Tomáš (38) je rozhodcom, syn Adam (16) hráčom ŠK Prednádražie. 


Zároveň hráva veľký futbal za spojený mládežnícky tím Malženíc, Bučian a Trakovíc, kam sa vrátil po dva a polročnom hosťovaní  v trnavskej Lokomotíve.

 

Popri povinnostiach v klube nastupuje šesťnásťročný futbalista v Scoorentino lige za FC Prednádražie Trnava len sporadicky. 

ŠUPA technika
reklama


Otec Tomáš ukončil aktívnu činnosť ako hráč po 30 rokoch. Od začiatku sezóny 2023/2024 pôsobí ako rozhodca v Oblastnom futbalovom zväze Trnava a ako hlavný rozhodca v Scoorentino futsalovej lige. 


"Na syna som samozrejme veľmi hrdý, som aj jeho najväčší kritik. Veľa sa o futbale rozprávame, trénujeme, cvičíme a beháme spolu. Rozhodovať zápasy kde Adam hrá, je pre mňa také aj aj... Som rád že mu futbal chutí, no zároveň tŕpnem pri každom jednom súboji, aby sa nezranil. Práve pri synovi som si uvedomil, že je čas skončiť s futbalom a prenechať to mladším," vraví Tomáš Bošácky.


"Keď ma Róbert Hustý oslovil na rozhodovanie futsalovej súťaže, bol som na vážkach. No potom som si povedal, že to môže byť nová skúsenosť, tak sme si tľapli. A nebanujem. Futsal je iný ako veľký futbal. Malý priestor, rýchla hra, oveľa viac kontaktov. S odstupom času môžem povedať, že toto rozhodnutie bolo správne, no zároveň sa už teším na štart jarnej časti veľkého futbalu, ktorý je pre mňa číslo jeden," dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama