Trnavské rybníky
reklama

Aké kancelárske papiere sú vhodné na rôzne typy tlače?

AKTUALITY - Firmy | 20.2.2024, 09.26, reklamný článok

Existuje niekoľko vecí, bez ktorých žiadna kancelária nemôže existovať. Na prvých priečkach sa umiestnil aj kancelársky papier, ktorý je nevyhnutný pri práci s tlačiarňou. Práve preto je dôležité myslieť na správny výber papiera. 

Aké kancelárske papiere sú vhodné na rôzne typy tlače?

Ilustračné foto: New Africa / Adobestock.com

 

Nie každý kancelársky papier sa hodí do každej tlačiarne. Veľmi záleží na tom, čo sa chystáte vytlačiť. Nejde len o veľkosť, záleží aj na gramáži či indexe belosti. V dnešnom článku vám preto poradíme, aký papier si vybrať do rôznej tlače. 

 


Farebná alebo čiernobiela tlač 

Na klasickú „nedôležitú“ tlač vám postačí papier s nižšou gramážou, pri ktorej sa šetria suroviny a papier je lacnejší. Ak sa však chystáte tlačiť obojstranne, myslite na to, že cez veľmi tenký papier by mohol presvitať text z jednej strany na druhú.

 

Sledujte opacitu, teda priehľadnosť papiera. Index belosti môže, no nemusí byť úplne biely. Využiť môžete aj farebný papier

 


Ekologická tlač 

Ekologický papier, iným slovom recyklovaný papier, je vyrobený z papierového odpadu. Vďaka inovatívnym technológiám bielenia dosahuje porovnateľnú belosť ako klasické papiere.

 

Ekologický papier využijete doma aj v kancelárií na tlač rôznych poznámok do práce alebo do školy. Vhodný je aj do laserových tlačiarní

 


Tlač firemných alebo marketingových dokumentov 

Ak sa chystáte tlačiť dôležité dokumenty, kúpte si papiere s vyššou hmotnosťou. Čím vyššia hmotnosť, tým vyššia kvalita. Takéto papiere pôsobia draho a profesionálne.

 

Dbajte na to, aby papiere boli naozaj čo najviac biele. Ak chcete tlačiť pozvánky alebo plagáty na marketingové účely, vyberte si inú veľkosť ako A4, ideálne A3. 

 

Čaká vás nákup kancelárskeho papiera? Zamyslite sa nad tým, na čo ho chcete využiť. Tak sa vám rýchlejšie podarí vybrať si svoj kancelársky papier, ktorý bude výhodný pre vás, aj pre vašich kolegov či rodinu. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama