Trnavské rybníky
reklama

Výhody kontajnerovej prepravy? Kompatibilná je aj s vlakmi a automobilmi

AKTUALITY - Firmy | 27.2.2024, 08.04, reklamný článok

Preprava akéhokoľvek tovaru sa stáva tým zložitejšia, čím musí byť realizovaná na dlhšiu vzdialenosť. A z logistického hľadiska úplne najzložitejšie je efektívne prepravovať tovar naprieč kontinentmi.

Výhody kontajnerovej prepravy? Kompatibilná je aj s vlakmi a automobilmi

Ilustračné foto: chungking / Stock.adobe.com


Bezpečne prepravujte takmer čokoľvek

Ak si odmyslíme tovar, ktorý je potrebné prepraviť rýchlo a je na to tým pádom využívaná letecká preprava, na prepravu medzi kontinentmi slúži námorná preprava s využitím prepravných kontajnerov. A práve tomuto typu prepravy sa teraz budeme venovať.

 

Prostredníctvom kontajnerovej prepravy je možné prepravovať takmer čokoľvek a naviac s dôrazom na bezpečnosť. Samozrejme, myslíme bezpečnosť tovaru, bezpečnosť zamestnancov vo vašom sklade potom pochopiteľne závisí od dôsledného dodržiavania BOZP.

 

Vráťme sa však ku kontajnerovej preprave. Nielenže je ňou možné prepravovať tovar rôzneho typu, ale aj rôzneho objemu od bežných malých zásielok až po objemný tovar, akým sú napríklad veľké zariadenia a prístroje.

 

 

Preprava s vysokou mierou flexibility pre rôzne zásielky

V závislosti od objemu zásielky má potom obľúbená kontajnerová preprava dve základné podoby. Prvou je LCL (Less Container Load) preprava.

 

Tá sa využíva často, keďže jedna zásielka nemusí zaplniť celý kontajner, ale je možné spájať viacero zásielok, medzi ktoré sú náklady na prepravu delené.

 

Pre objemné zásielky, ktoré zapĺňajú celý kontajner, je následne určená FCL (Full Container Load) preprava.

 

Výhodou kontajnerovej prepravy je aj to, že nie je obmedzená len na námornú prepravu. Používané prepravné kontajnery sú medzinárodne štandardizované a tak je ich možné ľahko prekladať na nákladné vlaky alebo automobily, čím môže tovar rýchlo pokračovať ďalej aj z prístavu.

 

A keďže sa tovar v takomto prípade nevykladá z kontajneru, minimalizuje sa aj riziko jeho poškodenia.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama