Trnavské rybníky
reklama

Aj kuchynská pracovná doska musí byť odolná voči vode a vlhkosti

SERVIS - Dom a záhrada | 28.2.2024, 08.32, reklamný článok

Pri zariaďovaní interiéru a výbere materiálov pre rôzne jeho súčasti je potrebné prípadné negatívne vplyvy zvážiť pre každú miestnosť jednotlivo. Sú tu totiž veľké rozdiely. Zatiaľ čo napríklad v obývačke nemusíte mať extra odolné materiály, v iných miestnostiach áno.

Aj kuchynská pracovná doska musí byť odolná voči vode a vlhkosti

Ilustračné foto: srki66 / Stock.adobe.com


Chráňte svoj interiér nielen zvonka

Keď sa pozrieme na interiér celkovo, najväčším „strašiakom“ býva zrejme voda a vlhkosť. A nielen pri stavbe domu, keď môže nesprávne (alebo žiadne) použitie strešnej fólie zapríčiniť zatekanie. Voda a vlhkosť predsa „vznikajú“ aj vo vnútri.

 

Týka sa to najmä kúpeľne, ale zabúdať na prítomnú vodu a vlhkosť (aj keď v menšej miere) netreba ani v kuchyni. Okrem iného tomu treba podriadiť aj výber materiálu pre kuchynskú pracovnú dosku.

 

 

Ideálny materiál do kuchynského prostredia

Práve pracovných dosiek do kuchyne sa v tejto miestnosti týka voda a vlhkosť najviac. Ich súčasťou je predsa kuchynský drez, čiže „zdroj“ vody v kuchyni a zároveň na pracovnej doske pripravujeme rôzne suroviny, z ktorých mnohé majú svoje šťavy, ktoré môžu mať z dlhodobejšieho hľadiska tiež negatívny vplyv na materiál pracovnej dosky.

 

A samozrejme, voda a vlhkosť nie sú to jediné, čomu musí kvalitná pracovná doska odolávať.

 

Aký materiál si teda vybrať pre novú kuchynskú pracovnú dosku?

 

Skvelou voľbou je technický kameň. Ide o kombináciu prírodného kremeňa a moderných technológií, vďaka ktorým majú pracovné dosky z technického kameňa ešte lepšie vlastnosti ako tie z kameňa prírodného.

 

A keďže od začiatku hovoríme najmä o vode a vlhkosti, v prvom rade musíme spomenúť, že pracovné dosky z technického kameňa sú odolné voči nasiaknutiu aj bez potreby dodatočnej impregnácie.

 

Medzi ďalšie vylepšenia sa radia zvýšená pružnosť a pevnosť a tiež široké dizajnové možnosti od homogénnych odtieňov až po nádherné mramorové kresby.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama