Trnavské rybníky
reklama

Ako využiť priemyselný vysávač? Multifunkčný pomocník

AKTUALITY - Firmy | 22.2.2024, 09.03, reklamný článok

Popol a iné častice bývajú častým problémom najmä v garážach, na stavbách, pri rekonštrukčných prácach, ale aj pre majiteľov domácich krbov. Vedeli ste, že aj na toto nie tak obvyklé znečistenie môže pomôcť priemyselný vysávač?

Ako využiť priemyselný vysávač? Multifunkčný pomocník

Ilustračné foto: Roman / stock.adobe.com

 

Priemyselné vysávače disponujú vyššou odolnosťou a výkonom, no treba sa pripraviť aj na väčšiu robustnosť. Problémy nenastávajú ani v prípade, ak ho potrebujete využiť v priestoroch bez elektrického vedenia.

 


Kvalitný priemyselný vysávač ako stavebný pomocník

Ide o akési zberné nádoby na častice, či popol s vlastným motorom. Ich funkčnosť sa odvíja hlavne od účinnosti filtrov, prevedenia konštrukcie, výkonu a príslušenstva.

 

Kvalitný vysávač na popol si poradí aj s pilinami alebo vyčistením pelechov domácich zvierat. Slúžia na každodenné vysávanie, nemusíte sa ale sústrediť len na popol, poradia si aj s inými nečistotami.

 

Vďaka vyššej robustnosti zaručia minimálnu priepustnosť prachu, rušiť vás nebude ani prílišná hlučnosť. Pri kvalitnom filtri nebudú mať šancu ani tie najmenšie nečistoty, to platí aj o mastných sadziach.

 

Ak investujete do príslušenstva či špeciálnych hadíc, zvýši sa ich životnosť a kvalita prevedenia vysávania. Pre ľahšiu mobilitu sú dôležité kolieska. 

 


Ako sa pri výbere vysávača nepopáliť?

Pri výbere dbajte na príkon. Ten sa väčšinou pohybuje v rozmedzí 750 až 1400W. Čo sa týka objemu, väčšie domáce krby si vyžadujú aspoň 15 l, to vám postačí aj pre bežné práce pri rekonštrukciách.

 

Určite sa bude hodiť aj dlhšia hadica, teda nad 1 m. Praktickosť vyšperkuje skosená ručná rúrka, a to hlavne na horšie dostupných miestach, či indikátor plnosti nádoby.

 

Na príslušenstvo vám poslúži praktický dielenský vozík. Tu platí, že čím viac zásuviek, tým väčší komfort aj pri iných domácich prácach. Veľký pozor si dajte napríklad na vysávanie stále žeravých uhlíkov, ktoré môžu poškodiť vnútro vysávača.

 

 

Vďaka elektrocentrále pomôžu aj na chate či stavbe

Hlavne na chatách alebo stavbách bez prístupu k elektrickej energii si často pri podobných prístrojoch musíte poradiť inak.

 

Pomocníkom môže byť elektrocentrála. Aj tie s nižším energetickým výkonom určite nebudú mať problém ani s výkonnejšími vysávačmi tohto typu.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama