Trnavské rybníky
reklama

Trnava hľadá dodávateľa prác na cyklotrasy do Modranky a k Hrnčiarovciam

AKTUALITY - Trnava | 22.2.2024, 10.09, prispievatelia

Mesto nebude čakať na vyhodnotenie výziev. Uvažuje aj s použitím vlastných finančných prostriedkov, ktoré sa následne vrátia z plánu obnovy.

Trnava hľadá dodávateľa prác na cyklotrasy do Modranky a k Hrnčiarovciam

Rozbitý chodník v smere do Hrnčiaroviec nahradí nová cyklotrasa, ktorej súčasťou bude aj chodník pre peších. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mesto Trnava vyhlásilo verejné obstarávanie na stavbu dvoch cyklotrás aj s chodníkmi pre chodcov, ktoré chce financovať z prostriedkov plánu obnovy.

 

Jedna povedie popri potoku Trnávka do mestskej časti Modranka, druhá po kataster susednej obce Hrnčiarovce nad Parnou.

 

Termín na podávanie žiadostí o príspevky z druhej cyklovýzvy v rámci plánu obnovy uplynul len 31. januára.

Munipolis Trnava
reklama

 

Trnava podľa vyjadrenia primátora Petra Bročku nebude čakať na vyhodnotenie tejto výzvy a následné administratívne kroky.

 

„Pre nás je jednoduchšie spustiť verejné obstarávanie a použiť na výstavbu vlastné prostriedky s vedomím, že sa nám neskôr vrátia z plánu obnovy,“ povedal Bročka.

 

Podobne chce radnica podľa Bročku postupovať aj pri ďalších projektoch, kde sa uchádza o financovanie z európskych zdrojov.

 

Dôvodom je skúsenosť z prvej cyklovýzvy, kde od vyhodnotenia až po podpis a zverejnenie zmluvy o poskytnutí financií uplynulo jeden a pol roka.

 

Na cyklotrasu do Modranky s dĺžkou 1,2 kilometra žiada Trnava z plánu obnovy takmer 800 tisíc eur. Povedie v trase terajšieho chodníka, ktorý je úzky a jeho asfalt je zničený.

 

Súčasťou prác bude aj prekládka niekoľkých stĺpov verejného osvetlenia.

 

Cyklotrasa s chodníkom pre chodcov od kruhovej križovatky Bratislavská – Strojárenská po Hrnčiarovce nad Parnou nahradí starý chodník, ktorý je v dezolátnom stave.

 

V tomto prípade žiada Trnava takmer 530 tisíc eur, projektová dokumentácia ráta aj s výsadbou 29 stromov. Okrem týchto projektov sa uchádza Trnava o prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR aj na ďalšie tri cyklotrasy.

 

Už začiatkom marca sa v Trnave začína výstavba dvojkilometrovej cyklotrasy po Ulici J. Bottu a Moyzesovej ulici, ktorá je takisto financovaná z plánu obnovy.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama