Trnavské rybníky
reklama

Protest poľnohospodárov v Trnave: Blokádou dopravy bojovali proti byrokracii

AKTUALITY - Trnava | 22.2.2024, 13.09, Ján Král

Na hodinu a pol zablokovali križovatku pri centre mesta.

Protest poľnohospodárov v Trnave: Blokádou dopravy bojovali proti byrokracii

Poľnohospodári zablokovali jednu z najfrekventovanejších križovatiek v Trnave. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Poľnohospodári z okresov Trnava, Hlohovec a Piešťany so svojimi traktormi a ďalšou technikou zablokovali vo štvrtok dopoludnia v Trnave križovatku ulíc Rybníkova – Hlboká – Špačinská – Bučianska.

 

Pridali sa tak k protestným akciám poľnohospodárov na celom Slovensku. Križovatka bola neprejazdná približne 1,5 hodiny, pred 12:00 ju traktory uvoľnili.

 

Poľnohospodárov na frekventovanú križovatku podľa predsedu Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Trnave Olivera Šiatkovského dohnala politika Európskej únie.

Munipolis Trnava
reklama

 

„Dotiahli nás sem nezmyselné príkazy, ako je päťpercentné úhorovanie, biopásy, v ktorých máme pestovať doslova burinu. Ďalej nezmyselné kontroly, a to, že agronóm je zahrnutý papiermi namiesto toho, aby si robil svoju prácu na poli,“ povedal Oliver Šiatkovský.

 

Pripomenul tiež, že protest poľnohospodárov sa odohráva v blízkosti bývalého cukrovaru, ktorý už dávno nefunguje, neďaleko bola mliekareň, ktorá bola zbúraná a nahradená supermarketom, ale aj výskumný ústav kukurice, na mieste ktorého stojí ďalší supermarket.

 

Oliver Šiatkovský, predseda RPPK v Trnave.

 

Šiatkovský poďakoval občanom za pochopenie, zároveň poznamenal, že traktoristi sa pri ceste do Trnavy stretávali s pochopením a nezaznamenali žiadne konfliktné situácie.

 

Do Trnavy prišlo asi 150 kusov traktorov a ďalšej farmárskej techniky. Aj keď bola inak frekventovaná križovatka zablokovaná, ponechali prejazdné pruhy pre záchranné zložky, cez ktoré prešlo aj pár autobusov.

 

Pri proteste asistovala polícia, ktorá včas odkláňala dopravu, aby autá neuviazli pred križovatkou.

 

 

Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v Trnave združuje podľa Šiatkovského 90 percent všetkých poľnohospodárov z okresov Trnava, Hlohovec a Piešťany.

 

Slovenskí poľnohospodári dnes paralyzovali dopravu prakticky na celom Slovensku, zapojili sa tak do celoeurópskeho protestu farmárov a potravinárov Európskej únie.

 

Fotografie z protestu poľnohospodárov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

text: SITA

foto: JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama