Trnavské rybníky
reklama

Prokuratúra rozhodla: Trnava postupovala ohľadne parkoviska v súlade so zákonom

AKTUALITY - Trnava | 23.2.2024, 12.05, prispievatelia

Primátor Trnavy Peter Bročka má k dispozícii upovedomenie o vybavení podnetu, ktorý podali opoziční poslanci.

Prokuratúra rozhodla: Trnava postupovala ohľadne parkoviska v súlade so zákonom

Parkovisko na Rybníkovej v areáli cukrovaru je v poriadku, uviedla prokuratúra. FOTO: Pavol Machovič

Cukrovar
reklama

 

Postup mesta Trnava pri výstavbe parkoviska s kapacitou približne 180 miest v areáli bývalého cukrovaru bol podľa prokuratúry správny, plne oddôvodnený a v súlade so zákonom.

 

Informoval o tom primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý citoval z upovedomenia prokuratúry o vybavení podnetu.

 

Podnet na prokuratúru podali opoziční poslanci, podľa ktorých parkovisko vzniklo bez stavebného povolenia, bez procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie aj bez verejného obstarávania na dodávateľa stavby.

Munipolis Trnava
reklama

 

Poslanec Rastislav Mráz v novembri minulého roku uviedol, že parkovisko je čiernou stavbou, kde mesto vyberá poplatky za parkovanie nezákonne.

 

„Vymyslená kauza parkoviska na Rybníkovej bola len ďalšou snahou znehodnocovať projekty a snahu mesta napredovať. Prokuratúra dala mestu za pravdu a skonštatovala, že náš postup bol správny. Za zlomok ceny sme tak dokázali o viac ako 180 miest rozšíriť záchytné parkovisko pre centrum, ktoré je pre rezidentov mesta bezplatné,“ napísal na sociálnej sieti primátor Peter Bročka.

 

Vybudovanie parkovacích miest stálo 210-tisíc eur. Už minulý rok Bročka vysvetľoval, že v prípade parkoviska boli vykonané len úpravy povrchov spevnených plôch, na ktoré stačilo ohlásenie stavebných úprav, ktoré špeciálny stavebný úrad prijal.

 

Práce vykonali spoločnosti, s ktorými má mesto Trnava dlhodobé rámcové zmluvy, tie sú výsledkom verejného obstarávania.

 

Mesto Trnava otvorilo nové parkovisko v blízkosti centra v polovici septembra minulého roku.

 

Spoločnosti United Industries bude za prenájom pozemku platiť ročné nájomné 27-tisíc eur, existuje však dohoda na odkúpení pozemku.

 

Nové parkovacie miesta sú zaradené do spoplatnenej zóny B, pre Trnavčanov s rezidentskými kartami sú zadarmo, pre návštevníkov sú najlacnejšou možnosťou na zaparkovanie v tesnom dotyku centra mesta.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama