Trnavské rybníky
reklama

Ukrajinci si v Trnave pripomenuli smutné výročie vojny v ich domovine

AKTUALITY - Trnava | 24.2.2024, 08.00, prispievatelia

Podujatie Trnavskej arcidiecéznej charity pripomenulo nielen obete vojny, ale aj jej dopad na rodiny, ktoré našli svoje útočisko na Slovensku.

Ukrajinci si v Trnave pripomenuli smutné výročie vojny v ich domovine

Počas podujatia prišlo aj k modlitbe. Foto: TACH

Cukrovar Trnava
reklama

 

V Integračnom centre – Centre podpory v Trnave si v piatok pripomenuli 2. výročie vojny na Ukrajine. Na akcii sa v miestnosti, kde dominovalo srdce v ukrajinských farbách, zišlo približne 30 ľudí, väčšinou odídencov z Ukrajiny.

 

Podujatie, ktorým si prítomní pripomenuli nielen obete vojny, ale aj jej dopad na rodiny, ktoré našli svoje útočisko na Slovensku, zorganizovali pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity.

 

Slová podpory a solidarity predniesla koordinátorka centra Kristína Pauerová. „Nie sú v tom sami, keď je v našich silách, radi im pomôžeme v ich aktuálnej situácii. Vytvorili sme srdce v ukrajinských farbách. Zapálenie sviečky malo vyjadrovať solidaritu aj empatiu voči týmto ľuďom,“ povedala.

Munipolis Trnava
reklama

 

Ako informovala hovorkyňa Trnavskej arcidiecéznej charity Michaela Matušková, každý z prítomných mal možnosť zapálenú sviečku položiť na srdce a vysloviť krátke prianie.

 

Počas dojemných chvíľ zazneli nielen slová povzbudenia, ale aj vďaky zo strany ukrajinských občanov na adresu Integračného centra. Z ich slov bola cítiť skutočná vďačnosť za prijatie a pomoc.

 

Salezián don Štefan Kormančík, ktorý kedysi organizoval letné tábory na Ukrajine, na podujatí predniesol krátku modlitbu aj s požehnaním.

 

„V tejto modlitbe som myslel na všetky deti, dediny a farnosti, ktoré som navštevoval a viac tam nemohol ísť. Modlím sa, aby nielen tí, ktorí dnes prišli, prežili v pokoji a mieri a aby na nich vojna nezanechala celoživotné traumy, hlavne, aby vedeli odpustiť,“ povedal.

 

Hostia spoločnou modlitbou v ukrajinčine prejavili nádej a vieru v to, že vojna bude mať čoskoro svoj koniec.

 

Spoločné stretnutie bolo gestom solidarity s obeťami vojny na Ukrajine a ich príbuznými, ale aj so všetkými obeťami vojnových konfliktov.

 

(ts)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama