Trnavské rybníky
reklama

Spartak nastúpi proti Banskej Bystrici už aj so Zeljkovičom, ide o prvú šestku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.2.2024, 17.35, Ján Král

Červeno-čierni potrebujú získať na potvrdenie účasti v skupine o titul proti Dukle aspoň bod.

Spartak nastúpi proti Banskej Bystrici už aj so Zeljkovičom, ide o prvú šestku

Lukáš Štetina bol napriek upršanému piatkovému tréningu v dobrej nálade. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartaku jarná časť ligy zatiaľ výsledkovo nevychádza. Andeli síce začali dobre, keď po výbornom výkone prešli v pohári cez Košice, v Ružomberku však narazili na ťažký terén a odhodlaného súpera, ktorému podľahli 0:1.


Nasledoval domáci duel s výrazne posilnenou Dunajskou Stredou, prehra 1:2 a to, kým dovtedy vyzerala účasť v prvej šestke ako jasná vec, aktuálna matematika už hovorí úplne inou rečou.

 

Spartakovci sú pod tlakom, ak by doma v sobotu prehrali s Banskou Bystricou, môžu mať problém sa do skupiny o titul prebojovať.

ŠUPA technika
reklama


"Riešil som to od prvého dňa po zápase, vieme, aká je naša pozícia, potrebujeme aspoň bod. Samozrejme, nikdy nehráme na remízu, takmer žiadne ani v tabuľke nemáme. Budeme sa snažiť hrať na víťazstvo, aj keď by nám bod stačil, potrebujeme tri, lebo sa chceme pozerať na prvú šestku a byť v nej čo najvyššie. Mali sme dva pokusy, kedy sme mohli dobehnúť Žilinu a nepodarilo sa nám to. Teraz sa dotiahli mužstvá na nás, o to sme pod väčším tlakom. To je ale v Trnave normálne, s tým sa musíme my aj hráči vysporiadať. Nie je to nič nové," hovorí pred súbojom s Banskou Bystricou tréner Spartaka Michal Gašparík.


"Dukla je nepríjemné mužstvo, lepšie hrá vonku ako doma. Na súperových ihriskách sa môžu spoliehať na rýchle protiútoky, bilanciu majú v tomto výbornú. Jasne, že to je dosť o ich kľúčovom hráčovi Polievkovi. Vieme tiež o bilancii, ktorú s nimi nemáme v domácich zápasoch ideálnu, dvakrát tu už vyhrali. Potrebujeme to zmazať, byť dobre nastavení, nerobiť chyby vzadu. Tri zápasy po sebe sme inkasovali ako prví, potom sa hrá oveľa ťažšie. V pohárovom dueli v Košiciach sme dokonca dvakrát museli zmazávať manko. Opakuje sa nám to stále, ovládneme potom hru na ihrisku, sme ten tím, ktorý hrá a búši do súpera, v posledných dvoch zápasoch sme však neboli efektívni. Vždy je vo futbale kľúčové dať prvý gól, ktorý otvára a mení zápas a to sa nám na jar ani raz nepodarilo," analyzoval trnavský kouč.

 

Tréner Spartaka Michal Gašparík na piatkovom tréningu. Foto: Lukáš Grinaj

 


V predošlom dueli s DAC nemohol počítať s Adrianom Zeljkovičom, ktorý vypadol pre bolesti v chrbte. Proti Banskej Bystrici by nemal chýbať v základnej zostave.


"Odtrénoval celý týždeň, je v poriadku. Máme k dispozícii takmer všetkých hráčov okrem Šuleka, ktorý dostal dodatočný trest."

 

Ako sme už informovali, disciplinárka dodatočne naparila trnavskému obrancovi trojtýždňový dištanc za nepotrestaný faul v súboji s Dunajskou Stredou.


Tréner Michal Gašparík tak opäť bude nútený spraviť zmeny v zostave.

 

"Rád by som bol, keby sme mali čo najviac stabilizovanú zostavu. Hráči mi to výkonmi ale neuľahčujú. Hľadáme aj optimálne zloženie stredovej formácie, útočný trojzáprah je väčšinou jasný, je to len o tom, ktoré krídlo zvolíme, alebo či budeme hrať cez nohu prípadne priamočiarejšie. Stred nám však robí dosť problémy, tam sa niektorí hráči nedokážu stabilnejšie uchytiť a mať lepšiu výkonnosť v zápase. Obranná štvorica by už mohla byť stabilizovaná," dodal Gašparík.

 

Štetina: Treba hrať zodpovedne a uvoľnene

Bude zaujímavé sledovať ako Michal Gašparík postaví základnú zostavu proti Banskej Bystrici. V strede obrany však nemá dôvod meniť Lukáša Štetinu, opora tímu by mala nastúpiť od úvodu, nakoľko hral spoľahlivo i proti Dunajskej Strede, hoci konečný výsledok nebol dobrý.


„Vieme, že sme mohli spraviť viac, ale druhý polčas nebol úplne zlý. Jednoducho, dostali sme v zápase dva góly, ktoré sme nemuseli. Hlavne sme opäť ako prví inkasovali, v tomto smere sa musíme zlepšiť. Chceme na to čím skôr zabudnúť a sústrediť sa na ďalší duel, aby sme odvrátili atak súperov v tabuľke a zvíťazili," vraví Lukáš Štetina.


Po dvoch prehrách sa už andelov naplno týka boj o prvú šestku. S Banskou Bystricou potrebujú bodovať, inak sa môže stať, že by účasť v skupine o titul museli potvrdiť o týždeň v derby na Slovane.


„Keď chce človek vyhrávať, menší alebo väčší tlak na seba bude mať. Samozrejme, je na nás ako to zvládneme. Nesmieme tomu podľahnúť, musíme hrať to, na čo sme zvyknutí. Bolo by zlé, aby nám stres zväzoval nohy. Pokiaľ budeme hrať zodpovedne ale uvoľnene, bude to presne to, čo potrebujeme. Futbal hrať vieme, sme veľmi dobrý kolektív, treba to už len ukázať na ihrisku,“ pokračuje skúsený stopér.


„Verím, že na lopte budeme dominovať viac my ako oni, treba si dať pozor na brejky, majú nebezpečného Polievku, ale dúfam, že ten zápas bude hlavne o nás,“ dodal.


Duel Spartaka s Banskou Bystricou sa začína na Štadióne Antona Malatinského v sobotu 24. februára o 15:00.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama