Trnavské rybníky
reklama

Ďuriš ukazuje, aký je pre Spartak dôležitý. Gašparík ocenil aj stred poľa

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.2.2024, 08.02, Ján Král

Spartak sa z tretej pozície dotiahol na druhú Žilinu už len na bod.

Ďuriš ukazuje, aký je pre Spartak dôležitý. Gašparík ocenil aj stred poľa

Michal Ďuriš požíva v Trnave veľký rešpekt od fanúšikov. Po zápase si ho kotol vyžiadal na čelo šíku hráčov pri ďakovačke, z kotla sa ozývalo skandovanie jeho mena. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový útočník Michal Ďuriš v sobotnom zápase s Banskou Bystricou opäť ukázal, aký veľký je jeho prínos pre trnavský Spartak.

 

V prvom polčase strelil z dvoch šancí dva góly, čím napokon zabezpečil svojmu tímu výhru 2:0. Pre andelov zároveň výsledok znamená istotu účasti v nadstavbe v prvej šestke Niké ligy.


Ďuriš prišiel do Trnavy až v septembri na hosťovanie do konca roka, následne sa vrátil do Othellosu Athien, aby sa jeho cesty so Spartakom opäť spojili už vo februári.

ŠUPA technika
reklama

 

Pôvodný plán bol, že sa vráti do slovenského Ríma v lete, situácia okolo zdravotného stavu Marca Djuričina, však jeho návrat urýchlila.


Napriek tomu, že značnú časť sezóny pôsobil ešte na Cypre, má na konte už sedem ligových gólov. Za Róbertom Polievkom, aktuálnym lídrom streleckého poradia, tak zaostáva už len o štyri góly.


Na mieste tak začína byť otázka, či prípadne dokáže 35-ročný zakončovateľ zaútočiť na korunu kráľa ligových strelcov. Ak by mu to sypalo takto i naďalej, môžu byť gólové preteky ligových kanonierov ešte zaujímavé.


„To vôbec neriešim,“ odvetil Ďuriš a obrátil reč k zápasu s Duklou.

 

„Víťazstvo sme potrebovali, som rád, že po dvoch neúspešných jarných zápasoch sme vyhrali a budeme hrať v prvej šestke, kde chceme zvládať zápasy. Vieme, aká bude skupina o titul nabitá, o čo sa tam hrá. O týždeň nás čaká ešte Slovan a potom desať zaujímavých zápasov v nadstavbe,“ hovoril skúsený útočník.

 

V obkolesení obrancov Dukly a stále pri lopte. Foto: Peter Kollár

 


Góly proti Dukle, kde začínal ako mladý hráč, taktne neoslavoval. Ukázal, že si váži svoje futbalové rodisko.


„Streliť dva góly Banskej Bystrici je zvláštny pocit, z tohto klubu som sa dostal do veľkého futbalu, za čo som vďačný. Dnes mám ale na sebe dres Trnavy a snažím sa hrať čo najlepšie,“ dodal.


Trnavský hrotový útočník nebol ďaleko ani od hetriku, v šestnástke ho najmä v druhom polčase hľadali ostatní spoluhráči. Na mužstve bolo badať, že v útočnej fáze hľadá iné cesty k bránke ako v predošlých dvoch ligových dueloch.


„V týždni sme dosť pracovali na ofenzíve, aby sme nachádzali v útočnej tretine riešenia. To som v zápase aj videl. Nedávali sme centre do šestnástky, snažili sme sa vyriešiť útoky cez narážky, cez priestory, kde sme chceli nabiehať. Vždy nám ale chýbal kúsok individuálnej kvality, bolo treba zachovať pokoj a vyguľať to tam, potom z toho vznikajú gólové šance. Takto akcie často ani nie sú zakončené strelou. Musíme na tom robiť, ale odvíja sa to aj od individuálnej kvality každého hráča,“ hodnotil tréner Spartaka Michal Gašparík.

 


Opačné emócie ako Michal Ďuriš po stretnutí zažíval útočník hostí Martin Rymarenko. „Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme niekoľko šancí, ja som z hranice päťky netrafil prázdnu bránku. Možno keby som dal gól, zápas by sa vyvíjal inak. Napriek tomu sme odohrali dobrý zápas, ale Spartak dal o dva góly viac ako my, tak zaslúžene vyhral,“ konštatoval Rymarenko.


Dukla mohla ísť za bezgólového stavu do vedenia, keď mala v 13. minúte po hrúbke v trnavskej defenzíve obrovskú šancu. Záhumenský servíroval loptu Rymarenkovi na päťku, ten však zblízka netrafil cieľ.


„Z tohto sa musia dávať góly, trafil som to zle, minul som prázdnu bránku, takže sa nemám za čo veľmi skrývať,“ kajal sa útočník Dukly. 


Vojaci v záverečnom kole základnej časti privítajú Košice. Ak sa chcú kvalifikovať do skupiny o titul, potrebujú bodovať naplno. 


„Ideme do zápasu s Košicami s tým, že ho potrebujeme vyhrať, budeme čakať, ako sa vyvinú aj ostatné výsledky a budeme veriť. Zostáva nám len vyhrať,“ dodal Rymarenko.

 

Spokojnosť so stredom poľa

Michal Gašparík hovoril na tlačovej konferencii o viacerých témach. Prinášame vám výber niektorých reakcií trénera Spartaka.

 

 

O potvrdení účasti v skupine o titul

„Vydýchli sme si, že máme prvú šestku. Neviem si predstaviť našu pozíciu, ak by sme mali hrať takýto zápas o všetko o týždeň na Slovane.

 

Takýto kľúčový duel by sme možno hráči aj ja radšej hrali vonku, kde máme väčší kľud a nie sme pod takým tlakom, ako na tomto štadióne, po dvoch prehrách.

 

To sa inak až teraz dozvedel, že za tri roky sa nám stalo len druhýkrát, že sme v lige dva zápasy po sebe nezvládli.

 

 

O stredovej formácii
„Po veľmi dlhej dobe sa zobudil Bernát a bolo to hneď cítiť na našej hre. Ešte sa dokáže výkonnostne posunúť, ako ho poznáme. Už to ale bolo cítiť, že to bol Berni, ktorý je sebavedomejší, aký odchádzal zo Žiliny a mal čísla aj v Belgicku.

 

Procházka si myslím, že druhý zápas po sebe podal veľmi stabilný a dobrý výkon, aj emóciu tam mal. Veľmi veľa nabehal, aj predošlý zápas mal cez 12 kilometrov.

 

Zeljkoviča sme využili hlavne v prvom polčase do organizovaného bloku, proti ktorému nie je ľahké sa presadiť. Veľmi nám pomáhal v rozohrávke. Tentoraz som bol so stredovou formáciou spokojný.

 

 

O druhopolčasovej zmene rozostavenia na piatich obrancov
„Ak by sme vo štvorobrancovom systéme nestíhali, mali sme nachystaný variant, že prejdeme na piatich obrancov. Proti rozostaveniu súpera 3-5-2 nie je jednoduché presúvať sa.

 

Zaťahovali sme krídla, veľa sa nabehali. Azangovi robí problém, ak musí ísť toľko do defenzívy, nie je potom taký vitálny v ofenzíve. Naopak, Danielovi toto neprekáža. Krídla sú obvykle dribléri, ale nie sú až takí bežci, preto aj stále pracujeme s tým, že na jednom krídle hrá Erik a na druhom buď Ofori alebo Azango.

 

Banská Bystrica si síce nevytvárala situácie, ale pokiaľ už aj oni prestriedali a menili systém, mali na našej línii veľa hráčov.

 

Chceli sme byť viac zabezpečení a zmena nám sadla aj v tom, že sme si ešte vo väčšom pokoji postrážili zápas. Pri centrovaných loptách sme boli pred bránkou a nepustili sme súpera do zakončení.“

 

 

O tom, či hráči hľadali prihrávkami Ďuriša zámerne, aby mu dopriali hetrik
„Môj pokyn to nebol, aj keď každý by sme mu to dopriali. Treba sa opýtať hráčov. V týždni sme nejaké veci trénovali, až moc to tam dávali, mohli to zjednodušiť v niektorých fázach. Stále ešte vymýšľali narážačku navyše. Dalo sa to vyriešiť jednoduchšie, je to však už o kvalite hráča, ako vyrieši jednotlivú situáciu.“

 

 

O blížiacom sa derby
„Slovan teraz ukázal iným mužstvám, aké ťažké je s nimi hrať. Väčšinou zápasov v lige sme s nimi prehrali, ale je to aj o tom, že vždy idú na nás v plnej sile, koncentrovaní a vtedy vyzerá Slovan inak, ako keď hrá s inými mužstvami, rotuje zostavu a nemá takú disciplínu.

 

Očakávam náročný súboj, ale pobijeme sa o body a môžeme aj tam niečo získať. Máme šancu zase dotiahnuť sa na Žilinu. O bod je pred nami, ale to je nič.

 

Opticky sme trošku zase v tabuľke odskočili, ale mužstvá v lige sú hladné po úspechu, budú nás dobiehať a atakovať, potrebujeme preto skúsiť bodovať v každom zápase. Očakávam náročný duel, ale verím, že ukážeme kvalitu.“

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama