Trnavské rybníky
reklama

Trnava chystá veľké nákupy, chce získať pozemky za takmer päť miliónov eur

AKTUALITY - Trnava | 25.2.2024, 10.24, prispievatelia

Mestské zastupiteľstvo Trnavy bude na mimoriadnom zasadnutí schvaľovať kúpu spoločnosti, ktorá vlastní časť pozemkov v areáli cukrovaru, aj kúpu pozemkov na Coburgovej ulici.

Trnava chystá veľké nákupy, chce získať pozemky za takmer päť miliónov eur

Spolu s pozemkami bude v majetku mestskej spoločnosti aj niekoľko starých budov, ktoré patrili k cukrovaru. FOTO: pm

Cukrovar bývanie
reklama

 

Trnava chystá veľké nákupy pozemkov za milióny eur. Primátor Peter Bročka zvolal na štvrtok 29. februára mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom majú poslanci rozhodnúť o získaní pozemkov v areáli bývalého cukrovaru neďaleko centra mesta a pozemkov na Coburgovej ulici.

 

Kapitálové výdavky bude Trnava financovať z päťmiliónového úveru, jeho prijatie schválili mestskí poslanci ešte v závere minulého roku.

 

V areáli bývalého cukrovaru môže mesto získať pozemky s rozlohou vyše 15-tisíc metrov štvorcových za takmer 4,1 milióna eur. Trnava ich však nebude kupovať priamo, ale cez stopercentný podiel spoločnosti UI IPD Development, ktorá ich má v majetku.

Munipolis Trnava
reklama

 

Jej jediným spoločníkom je United Industries podnikateľa Eduarda Šeba. Takýto spôsob nadobudnutia majetku schválili trnavskí mestskí poslanci ešte v decembri.

 

Už vtedy dali najavo, že s touto investíciou nebudú mať problém. Poslanci majú na zastupiteľstve rozhodnúť aj o novom názve spoločnosti po kúpe stopercentného podielu, ako aj o zástupcoch mesta v jej orgánoch.

 

Trnava plánuje pozemky v budúcnosti využiť predovšetkým na výstavbu budov pre občiansku vybavenosť s prevládajúcou funkciou stavieb a zariadení administratívy a verejnej správy, s dôrazom na výstavbu administratívneho úradu mesta.

 

V súčasnosti si časť pozemkov prenajíma, len nedávno tam radnica zriadila parkovisko. Primátor Peter Bročka ešte počas rokovaní s podnikateľom Eduardom Šebom povedal, že vzhľadom na blízkosť centra a rozvojový potenciál areálu cukrovaru ide o úplne bezpečnú investíciu.

 

Dodal, že zásadne ide iba do takých obchodov, v ktorých mesto nemôže stratiť. V súvislosti s financovaním pripomenul, že úverové zaťaženie Trnavy je v porovnaní s inými mestami „extrémne nízke“.

 

Trnava má možnosť získať do majetku aj pozemky s rozlohou 1,2 hektára na Coburgovej ulici od spoločnosti SIPOX HOLDING, ktorú ovláda rodina Majských. Na pozemku je už celé desaťročia parkovisko.

 

O kúpe za cenu 800 - tisíc eur bude mestské zastupiteľstvo takisto rozhodovať na mimoriadnom zasadnutí vo štvrtok 29. februára.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama