Trnavskí hádzanári zdolali béčko Považskej Bystrice, Rakús okorenil debut troma gólmi

ŠPORT - Hádzaná | 25.2.2024, 14.07, Ján Král

Vstup do jarnej časti prvej ligy sa hádzanárom HBC Trnava vydaril.

Lukáš Rakús oživil trnavskú hru. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava vyhrali v úvodnom kole jarnej časti nad béčkom Považskej Bystrice 36:28. V zápase herne dominovali, čo potvrdzovali aj strelecky. Od úvodu si vypracovali výrazný náskok, v 12. minúte viedli už 9:3 a na polčasovú prestávku odchádzali dokonca za stavu 20:11.

Obraz hry sa výrazne nezmenil ani po obrátke, aj keď hostia sa postupne nadýchli a dokázali znížiť na rozdiel piatich gólov (v 52. minúte bolo 32:27), no záver opäť patril HBC, ktoré napokon zvíťazilo jasne 36:28.

„Do zápasu sme dobre nastúpili, hneď na úvod sme si vytvorili náskok, hlavne v prvom polčase nám fungovala obrana v spolupráci s brankárom. Po zmene strán sme trochu nezachytili druhú desaťminútovku, ale chvalabohu sa všetko vyvinulo v náš prospech,“ vravel po stretnutí Lukáš Rakús.

Spojka Hlohovca posilnila Trnavu na striedavý štart počas zimnej prestávky, duel s rezervou Považanov bol jeho premiérovým vo farbách HBC.

„Cítil som sa veľmi dobre, chalani ma prijali, dobre sa mi hralo. Hodnotím to veľmi pozitívne. Mám tu množstvo kamarátov, či už Marcela Barana, Denisa Šaturu ale aj bývalých spoluhráčov ako sú Tomáš Laho či Ľubomír Bočkay. Snažíme sa stiahnuť aj Lukáša Péchyho, ktorý trval na tom, aby som skúsil hrať aj za Trnavu,“ pridal autor troch gólov do siete súpera.

O štarte reprezentačného krídelníka Péchyho za rodnú Trnavu sa hovorí už dlhší čas, vyzerá to tak, že na jar by to aj mohlo vyjsť.

„Teraz ho od toho delilo len ľahšie zranenie, inak by tu bol s nami,“ uviedol Rakús, ktorý pochádza z Cífera. Záujem o jeho služby mal aj tamojší Sokol, napokon sa však rozhodol pre HBC.

Michal Daniel sa vrátil k hádzanej po dlhšej odmlke, nastúpil na kratší časový úsek, dokázal však počas neho streliť jeden gól. Foto: Ján Král

Najlepším trnavským strelcom v jarnej premiére bol s deviatimi gólmi pivot Filip Jurkovič. Sypalo aj krídelníkovi Ľubošovi Mančuškovi a spojke Tomášovi Lahovi, ktorí sa presadili šesťkrát, päť gólov pridal Boban Mikovic.

Na strane súpera sa blysol deviatimi presnými zásahmi Branislav Kvaššay.

Na Trnavčanov čaká v sobotu 2. marca o 20:00 duel v Dunajskej Strede, DAC v tomto kole vyhral v Cíferi tesne 32:30.

Doma sa zverenci trénerskej dvojice Richard Matúšek - Peter Lužák opäť predstavia v nedeľu 10. marca o 10:30 proti Kolárovu.

HBC Trnava – MŠK Považská Bystrica B 36:28 (20:11)
HBC: Augustín, Šatura – Karkuš, Mančuška 6, Rakús 3, Govedarica, Laho 6, Opálek, Benczy, Daniel 1, Mikovic 5, Ruman 2, M. Baran 2, Johanes, Jurkovič 9, Djordjevič 2. Tréner: Matúšek.
P. BYSTRICA: Chabada, Buday – Kašuba 1, Plšek 5, Kocifaj 5, Petrík 4, Tichý, Urík 2, Podstrásky 2, Kvaššay 9
Pok. hody: 4/2 – 4/4, tresty: 3 – 4, diváci: 400