Trnavské rybníky
reklama

Staviate plot? Spevňujte násyp? Tip na 5 praktických využití betónových blokov

AKTUALITY - Firmy | 26.2.2024, 14.42, inzercia

Betónové bloky neustále získavajú na popularite, čo je úplne pochopiteľné, keďže ich pokladanie je veľmi jednoduché. Prispôsobiť možno všetky prvky, čo znamená, že práca prebehne rýchlejšie a zároveň veľmi presne. Okrem toho majú tieto bloky aj široké spektrum použitia.

Staviate plot? Spevňujte násyp? Tip na 5 praktických využití betónových blokov

 

1. Ohrady na skládkach odpadu

Asi nikoho netreba presviedčať o významne bezpečnosti na skládkach odpadu. Vzhľadom na to, že môže dôjsť k zámernému podpaľovaniu či rozdúchaniu ohňa, sa tu veľmi dobre osvedčili betónové bloky.

 

Z nich možno vyrobiť ohrady oddeľujúce rôzne druhy odpadu. Rôzne materiály sa tak oddelia, čo zabezpečí väčší poriadok na skládke a zjednoduší recykláciu odpadov, ak je skládka priamo pri triediacom zariadení.

 

 

2. Ploty a základy pod ploty

Správne postavený plot je mimoriadne dôležitý a významne prispieva k bezpečnosti. Plot by mal byť trvácny, pevný a zároveň spoľahlivý.

 

Preto aj tu je dobré využiť betónové bloky, ktoré sa vyznačujú neuveriteľnou trvanlivosťou a sú odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

 

Možno ich pokladať priamo na betón aj na akékoľvek iné podklady. Celý proces prebieha veľmi rýchlo.

 

 

3. Upevnenie svahov a násypov

Betónové bloky sa skvele osvedčia na upevnenie svahov a násypov. Príkladom môžu byť násypy pri triedení odpadu a čističkách odpadových vôd.

 

Materiál je navyše možné pokladať priamo na zem, bez potreby ďalšieho zosilnenia. Betónové bloky sú vodotesné a zabraňujú erózii svahov a násypov. Takéto zabezpečenie svahu je v porovnaní s inými metódami lacnejšie.

 

 

4. Výstavba skladov

Pri vedení firmy, napríklad nábytkárstva, je nevyhnutné mať sklady, kde možno uchovávať materiály a hotový nábytok. Ako je známe, ich výstavba môže byť veľmi nákladná a časovo náročná, najmä ak je vykonaná tradičným stavebným spôsobom.

 

Samozrejme, stále môžete zvoliť oceľové konštrukcie, ale ani tie nie sú lacné, a výstavba oceľovej haly trvá pomerne dlho.

 

Preto sa aj tu zdá byť najlepšou voľbou využitie blokov, vďaka ktorým možno postaviť skladovú halu rýchlo a zároveň bezproblémovo, pričom nie sú na to potrebné žiadne špeciálne zručnosti, pretože montáž je veľmi jednoduchá.

 

Ide o ekonomické riešenie, keďže pri výrobe blokov sa využívajú formy na betón, čo znamená, že samotný proces je rýchlejší a lacnejší.

 

 

5. Garáže a hospodárske budovy

Ďalším použitím betónových blokov môže byť výstavba garáží. Je to oveľa lepšie riešenie ako plechové modely a ich postavenie je rovnako rýchle. Vozidlo tak ochránite napr. pred krúpami alebo nadmerným slnečným žiarením.

 

Bloky je možné využiť aj pri výstavbe hospodárskych budov. Tradičná výstavba zaberie veľa času a vyžaduje použitie ďalších materiálov.

 

V prípade spojených blokov už nepotrebujete pridávať nič, ich konštrukcia umožňuje vytvoriť tesnú konštrukciu, odolnú voči vetru a dažďu.

 

Bloky tiež nepotrebujú predchádzajúce vytvorenie základov a sú prenosné.

 

Betónové bloky ponúkajú široké spektrum využitia, sú trvanlivé a odolné. Ak chcete rýchlo postaviť sklad, hospodársku budovu alebo garáž, určite sa oplatí zvoliť túto technológiu.

 

Treba vziať do úvahy aj ekonomický aspekt, keďže v porovnaní s tradičnou výstavbou ide o podstatne lacnejšie riešenie.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama