Trnavské rybníky
reklama

Obchodná akadémia v Trnave je slovenská jednotka! Dosahuje najlepšie výsledky

AKTUALITY - Trnava | 26.2.2024, 16.18, prispievatelia

Obchodná akadémia sa po minuloročnom druhom mieste v rebríčku mimovládnej organizácie INEKO vrátila na najvyššiu priečku.

Obchodná akadémia v Trnave je slovenská jednotka! Dosahuje najlepšie výsledky

Obchodná akadémia v Trnave. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mimovládna organizácia INEKO opäť zverejnila rebríček hodnotenia škôl, v ktorom sa dlhé roky darí obsadzovať popredné priečky trnavskej Obchodnej akadémii.

 

V najnovšom rebríčku za školský rok 2022/2023 je Obchodná akadémia v Trnave v rebríčku stredných odborných škôl opäť na najvyššej priečke, kam sa vrátila po minuloročnom druhom mieste.

 

Len pripomíname, že táto elitná škola Trnavského samosprávneho kraja sa stabilne drží v prevej desiatke stredných škôl, najčastejšie jej patrí prvá priečka.

Munipolis Trnava
reklama

 

V prvej tridsiatke stredných odborných škôl je ešte na 15. mieste SOŠ strojnícka zo Skalice, na 19. obchodná akadémia zo Senice a na 27. Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera z Piešťan.

 

V rebríčku základných škôl sa školám z nášho regiónu obvykle nedarí obsadzovať tie najvyššie priečky. V tom aktuálnom je na tom opäť najlepšie ZŠ Brezová z Piešťan, ktorá obsadila 29. priečku, ZŠ Trakovice skončila na 31. a ZŠ Jána Bottu z Trnavy na 36 priečke.

 

Medzi gymnáziami je z nášho regiónu najvyššie Gymnázium P. Coubertina z Piešťan na 15. mieste a Gymnázium Jána Hollého na 16. mieste.

 

INEKO aj pri najnovšom rebríčku upozorňuje, že nejde o komplexné hodnotenie kvality školy, ale informácie o výsledkoch žiakov.

 

Rebríčky tak nemusia plne vypovedať o kvalite školy, môžu však byť podľa tejto mimovládnej organizácie užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy a najmä by mali pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl.

 

Pre získanie presnejšieho obrazu by sa rodičia mali učiteľov pýtať na ďalšie uplatnenie absolventov, či už v prijímaní na vyšší stupeň vzdelávania alebo pri vstupe na trh práce.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama