Trnavské rybníky
reklama

Aká je dnešná podoba umelých vianočných stromčekov?

AKTUALITY - Firmy | 29.2.2024, 07.00, reklamný článok

Umelé stromčeky si prešli dlhou cestou, kým zažiarili v celej svojej kráse. Pamätáte si na stromčeky z detstva? Hoci podstata Vianoc nespočíva v dizajne vianočného stromčeka, zaiste by sme si niečo podobné nevystavili v obývačke dnes. Aké boli stromčeky kedysi a aké sú dnes?

Aká je dnešná podoba umelých vianočných stromčekov?


Klasické PVC stromčeky z našich povál

Zberatelia ich možno ešte do dnešného dňa obhajujú na svojich povalách alebo v pivniciach. Niečo také typické pre minulú dobu predsa nemôže skončiť na smetisku.

 

Sfúknime poprašok a pavučinky z vetvičiek tradičného stromčeka a obzrime si ho z každej strany. PVC ihličie je ploché, možno po rokoch aj pokrčené.

 

Stromček je zložený z viacerých častí, a to sa netýka len samotného kmeňa, ale aj jednotlivých vetvičiek. Stavať umelý stromček kedysi bola zábavka na celý deň. Niečo ako skladanie puzzle.

 

Bolo dôležité každý konárik napichnúť na správne miesto, aby stromček nepôsobil ako strašiak.

 

Tradičné umelé stromčeky možno nájsť v ponuke vianočných stromčekov ešte aj dnes, no vyzerajú oveľa hodnovernejšie ako v minulosti. Pri pohľade z diaľky pôsobia dokonca realisticky.

 

Jednoducho sa skladajú a sú dostupné vo viacerých verziách, čo sa týka druhu stromčeka, jeho výšky alebo ďalších špecifík (stromčeky zasnežené, so šiškami, s osvetlením a pod.). Je to najlacnejší variant vianočného stromčeka.

 

 

Stromček s dekoratívnou funkciou

Ak symbol Vianoc, tak potom hrdý! Nech v obývačke zažiari ako tá vianočná hviezda kedysi na oblohe. V súčasnosti sa môžeme tešiť z naozaj širokej ponuky umelých vianočných stromčekov. Na mieru si vyberie každý.

 

Nie sme limitovaní druhom stromčeka, jeho výškou ani šírkou.


· Úzke vianočné stromčeky sú ideálne do menších priestorov, a napriek tomu sú dostatočne vysoké, aby vynikli.


· Milujete, keď na Vianoce krajinu prikryje sneh? Dnes to je bežné skôr iba v horských oblastiach, no priaznivci bielej to môžu vyriešiť po svojom a vybrať si z kategórie zasnežených vianočných stromčekov s prírodným vzhľadom.


· Ak hľadáte alternatívu k živému vianočnému stromčeku, 3D stromčeky vás nadchnú.

 

 

Nie je 3D ako 3D

Na ponuke realistických vianočných stromčekov je skvelé to, že si môžeme vybrať, či má byť stromček zhotovený z trojrozmerného ihličia celý alebo iba na najviditeľnejších miestach.

 

Ak pravidelne vianočný stromček ozdobujete tak, že do jeho vnútra nie je vidieť, 3D vianočné stromčeky sú pre vás ako stvorené.

 

Trojrozmerné ihličie z odolného polyetylénu pokrýva konce vetvičiek a tie menej viditeľné časti stromčeka už tvorí klasické ploché PVC ihličie.


Pokiaľ ale túžite po stromčeku, ktorý je na nerozoznanie od toho živého, full 3D vianočné stromčeky splnia vaše očakávania. Oblé ihličie z polyetylénu vyzerá verne ako na jedličke, tak i na smreku či borovici. Áno, môže byť aj poprášené umelým snehom.

 

Prezrite si ponuku stromčekov na mojvianocnystromcek.sk a nájdite si svojho fešáka.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama