Trnavské rybníky
reklama

Talentovaná herečka, žena medzi futbalistami. Fajront bude mať nežné obsadenie

AKTUALITY - Trnava | 2.3.2024, 08.00, prispievatelia

Malý Berlín spúšťa novú sezónu svojej talk show. Fajront opäť spojí kultúru so športom, tentoraz v ženskom šate.

Talentovaná herečka, žena medzi futbalistami. Fajront bude mať nežné obsadenie

Andrej Zvolenský privíta na Fajronte Danu Droppovú a Lenku Jurišičovú. Fotokoláž: DJP, Lukáš Grinaj, archív hostí

Cukrovar
reklama


Fajront sa vracia! Kultúrne centrum Malý Berlín štartuje druhú sezónu svojej talk show, v ktorej sa pravidelne stretávajú hostia z oblasti kultúry a športu.

 

V pondelok 4. marca o 19:00 načne nový ročník prvé vydanie v roku 2024. Na pódiu to bude tentoraz dámska presila, pozvanie prijali herečka Divadla Jána Palárika Dana Droppová a fyzioterapeutka Spartaka Trnava Lenka Jurišičová.

 

Výber čisto ženského obsadenia nie je náhodný. „Keďže sa prvý Fajront v tomto roku koná v týždni, keď oslavujeme Medzinárodný deň žien, rozhodli sme sa pozvať ako hostky dve dámy z dvoch inštitúcií, ktoré k Trnave neodmysliteľne patria,“ vraví dramaturg a scenárista Ján Janočko.

Víno Tirnavia
reklama

 

Marcový Fajront sa pokúsi spojiť divadlo a futbal, resp. herectvo a fyzioterapiu. Prvou hostkou bude futbalovým fanúšikom určite známa Lenka Jurišičová. Pôsobí pri A-tíme trnavského Spartaka, pracuje tu ako fyzioterapeutka

 

„Lenka Jurišičová je jedinou ženou na lavičke A-tímu trnavského Spartaka. Je neprehliadnuteľná pre jej farbou vlasov a nenahraditeľná pre regeneráciu hráčov. Na Fajronte sme už privítali trénera Michala Gašparíka, kapitána Martina Mikoviča, no a tentoraz príde červeno čierny ženský element,“ vysvetľuje výber Ján Janočko.

 

Dopĺňa ho moderátor a spolutvorca Andrej Zvolenský: „Je to veľká profíčka, futbalisti si jej robotu pochvaľujú. Bude to zaujímavý hosť zo zaujímavého prostredia, keďže vieme, že žien sa až tak veľa v mužskom futbale nepohybuje.“

 

Hostkou zastupujúcou kultúru bude v tomto prípade Dana Droppová, známa divákom nielen v Trnave. Minulý rok napríklad stvárnila hlavnú úlohu vo filme Slúžka

 

„Dana Droppová je výborná herečka, účinkujúca v Divadle Jána Palárika v Trnave. Zahviezdila aj v niekoľkých seriáloch a filmoch, mňa osobne zaujala napríklad v inscenácii Filip. Vzhľadom na jej povolanie sme pre ňu vymysleli aj špeciálnu úlohu, ale viac povieme až na mieste,“ prezrádza Janočko dôvody tohto výberu.

 

Na zástupkyňu kultúrnej obce sa teší aj jeho kolega. „Herectvo je profesia, ktorú som vždy obdivoval a ktorá ma fascinuje. O to viac sa teším, že budeme mať ako hostku herečku,“ hovorí Andrej Zvolenský.

 

Fajront nadviaže na koncept, ktorý sa naštartoval v Malom Berlíne rok dozadu. Na mesačnej báze sa tu budú striedať hostia zo sveta kultúry a športu.

 

„Samozrejme, teším sa na novú sezónu Fajrontu, myslím si, že minulý rok sme začali niečo pekné, čo v Trnave chýbalo a teším sa na to, ako spoznám nových a zaujímavých ľudí, ktorí Trnavu reprezentujú doma alebo v zahraničí,“ hovorí moderátor a tvár talk show Malého Berlína.

 

Na prvú talk show Fajront v roku 2024 pozývajú organizátori už v pondelok, 4. 3. po fajronte – teda o 19:00. 

 

Lístky sú dostupné v predpredaji na webe Malého Berlína za cenu 5 eur, v deň podujatia a na mieste budú dostupné za 8 eur.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. 

 

Organizátori za podporu ďakujú aj mediálnym partnerom trnavskyhlas.sk, takurčitee.sk, trnava-live.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama