Trnavské rybníky
reklama

Ako sa vyhnúť vyhoreniu? V Trnave bude konferencia o duševnom zdraví

AKTUALITY - Trnava | 1.3.2024, 17.08, prispievatelia

Vstup je voľný aj pre verejnosť.

Ako sa vyhnúť vyhoreniu? V Trnave bude konferencia o duševnom zdraví

Ilustračné foto: TTSK

Cukrovar bývanie
reklama

 

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Navzájom lepší a Domovom sociálnych služieb v Zavare pripravil 2. ročník medzinárodnej konferencie Cestou k stálosti.  

 

Podujatie je pokračovaním úspešného prvého podporného projektu pre pomáhajúce profesie „5P“ zameraného na prevenciu syndrómu vyhorenia a podporu duševného aj fyzického zdravia.

 

Konferencia je otvorená aj pre verejnosť a uskutoční sa v aule Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, utorok 12. marca.

Víno Tirnavia
reklama

 

„Podpora duševného zdravia je potrebná v každom veku aj profesii. Obzvlášť to platí v oblasti poskytovania sociálnych služieb, keďže táto práca je náročná fyzicky aj psychicky. Aj preto už niekoľko rokov úspešne realizujeme prvý podporný projekt pre pomáhajúce profesie „5P“ a sme ním inšpiráciou aj pre ďalšie kraje na Slovensku či dokonca v zahraničí. Som rád, že na 2. ročník medzinárodnej konferencie s názvom Cestou k stálosti prijali pozvanie odborníci, ktorí odprezentujú svoje profesionálne skúsenosti a výsledky,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Na konferencii vystúpi napríklad primár psychiatrického oddelenia Fakultnej nemocnice v Trnave Ivan Karbula, riaditeľka občianskeho združenia Navzájom lepší Tatiana Pavlovičová, kňaz Martin Kováč a aj cestovateľ Radoslav Hoppej, ktorého poznáme ako tvorcu digitálneho obsahu pod názvom Nie je túra bez Štúra.

 

Ďalší odborníci poslucháčom priblížia hranice v sociálnej práci, hovoriť budú aj o téme vyhorenia, happytariánstve, vyváženej strave ako základného zdroja energie.

 

Súčasťou programu bude aj panelová diskusia ohľadne skúseností praktikov pomáhajúcich profesií v Slovenskej a Českej republike.

 

„Druhý ročník konferencie Cestou k stálosti, ktorý je súčasťou prvého podporného projektu pre pomáhajúce profesie, je zameraný na tému kauzalita. Účastníkom prinášame témy, ktoré sú venované prevencii a podpore celostného zdravia, čomu sa venuje aj celý projekt od roku 2019. V tomto ročníku chceme apelovať na to, že v pomoci iným je dôležité kontrolovať svoje vlastné hranice a aj na to, že každé prekročenie má svoj dôsledok. A naším zámerom je cesta k stálosti a zodpovednosti,“ uviedla riaditeľka občianskeho združenia Navzájom lepší Tatiana Pavlovičová.

 

Konferencia o podpore duševného a fyzického zdravia je určená pre zamestnancov zariadení sociálnych služieb ako aj pre širokú verejnosť.

 

Vstup je voľný. Svoju účasť môžete potvrdiť do 6. marca na mail navzajom.lepsi@gmail.com

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama