Trnavské rybníky
reklama

Futbalistky Spartaka pred štartom jari pokukujú po prvej trojke

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.3.2024, 14.31, prispievatelia

Trnavské futbalistky odrátavajú posledné hodiny do štartu jarnej časti súťaže, na úvod ich čaká šesťbodový súboj v Banskej Bystrici.

Futbalistky Spartaka pred štartom jari pokukujú po prvej trojke

Dokážu Trnavčanky nadviazať na historicky najvyššie vonkajšie víťazstvo 8:0, ktoré dosiahli v závere minulej sezóny v Banskej Bystrici? Pri lopte Barbora Bederková, ktorá si počas jari dáva od futbalu pauzu. Foto: Ivan Golembiovský

Púpavy pri aleji
reklama

 

Počas najbližšieho víkendu vstúpia do akcie už aj ženy trnavského Spartaka. Hoci úvodné jarné kolo najvyššej ženskej súťaže bolo na programe už počas uplynulého víkendu, Trnavčanky si svoj duel v Prešove preložili pre reprezentačné povinnosti viacerých hráčok.


„Už sa tešíme na úvodný zápas jari, chceme dobre vkročiť do súťaže, aby sme sa od začiatku viezli na pozitívnej vlne. Príprava bola turbulentná, úvodný súboj sme kvôli chorobe viacerých hráčok museli zrušiť. Aj v ďalších súbojoch nás brzdili choroby, či zranenia dievčat. Snažili sme sa všetko robiť najlepšie ako sme vedeli vzhľadom na aktuálnu situáciu. Globálne som s prípravou spokojný tak na 50 percent,“ zhodnotil zimnú zaberačku kouč červeno-čiernych Matej Chocina.


V prípravnom období absolvovali dovedna štyri merania síl so zahraničnými súpermi s bilanciou jedna výhra a tri prehry.

ŠUPA technika
reklama


„V prvom zápase s Honvédom Budapešť sme zvíťazili 3:1. V dueli sme vyťažili z minima maximum, boli sme efektívni. Súperky mali loptu na svojich kopačkách väčšinu času, my sme dobre bránili a vyrážali do rýchlych útokov, ktoré sme dokázali premeniť. Ďalej sme sa predstavili v Brne, kde sme prehrali 0:2. Herne sme sa domácim vyrovnali a keby sa duel skončil remízou, nikto by nemohol nič povedať. Bohužiaľ, naše príležitosti sme tentokrát nepremenili. V treťom súboji sme sa stretli s Györom, s ktorým sme prehrali vysoko 0:7. Súperky boli lepšie v každej hernej činnosti, čo sa prejavilo aj na výslednom skóre. Dievčatá by som však pochválil, pretože zápas odmakali, na ihrisku nechali všetko. Hráčky Györu predviedli vysokú kvalitu, ku ktorej by sme sa chceli postupne priblížiť. Na záver sme sa stretli s Ostravou, prehrali sme 1:7. Súper vedel, čo chce hrať, nám viazla organizácia hry. Nasadenie bolo v poriadku, no opäť sa nám nedarilo v koncovke, čo spôsobilo vyšší gólový rozdiel,“ vrátil sa ku kvartetu prípravných duelov tréner žien Spartaka.


Už dávnejšie bol potvrdený odchod Simony Horváthovej do maďarského Györu. Okrem nej z jesenného kádra nebude k dispozícii ani Barbora Bederková, ktorá si dáva od futbalu polročnú pauzu pre študijné povinnosti. 


V riešení je jeden príchod hráčky zo Srbska, ktorá by mala vystužiť defenzívne rady Trnavčaniek. Do súťažného diania v áčku by mali počas jarnej časti opäť zasiahnuť aj viaceré talentované futbalistky z družstva junioriek.


Dlhodobo zranená brankárka Janka Červíková by mala v najbližších dňoch absolvovať kontrolné vyšetrenie na magnetickej rezonancii a v prípade priaznivého výsledku by sa mohla zapojiť do tréningového procesu s tímom.

 

Ak všetko pôjde podľa pozitívneho scenára, do súťažného diania by sa mohla vrátiť v priebehu apríla.


V minulej sezóne obsadili hráčky Spartaka štvrté miesto, na ktorom figurovali aj po jesennej časti aktuálneho ročníka. Nastavenú latku nechcú podliezať a pozerajú skôr na tímy pred sebou.


„Cieľom do jari je jednoznačne postúpiť do nadstavbovej skupiny o titul a tam sa pokúsiť ponaháňať tímy, ktoré sú v tabuľke nad nami. Bude to náročné, každá jedna hráčka, ale aj ja ako tréner si budeme musieť siahnuť na dno síl a ísť aj cez bolesť, aby sme to dokázali,“ pokračoval šéf trnavskej lavičky Chocina.


Na úvod vycestujú Trnavčanky k tabuľkovému susedovi do Banskej Bystrice, kde v záverečnom kole minulej sezóny dosiahli najvyššiu vonkajšiu výhru v prvoligovej histórii, keď Duklu zdemolovali pomerom 8:0. V prvom meraní síl v tomto ročníku však súperkám zo stredu Slovenska podľahli na domácej pôde 1:2 a vojačkám tak majú čo odplácať. 


Duel na štadióne v mestskej časti Radvaň je na programe v sobotu 2. marca o 15:00. V prípade výhry Spartaka a zároveň prehry Trenčína s bratislavským Slovanom si červeno-čierne v predstihu zabezpečia účasť v skupine o titul.


„Chceme im odplatiť prehru, ale nečaká nás nič ľahké. Budú sa chcieť na nás vytiahnuť a dokázať, že ich výhra u nás nebola náhoda. Našim cieľom je naskočiť od začiatku na víťaznú vlnu a prezentovať sa hrou, na ktorej sme pracovali. Bolo by dobré čím skôr si zabezpečiť miestenku do skupiny o titul, aby sme v ďalších dueloch nehrali pod tlakom a mohli dávať viac priestoru aj hráčkam z juniorky. Ak by sme hrali v hornej päťke, čakalo by nás osem ťažkých stretnutí, na ktoré sa budeme musieť dobre pripraviť, aby sme tam obstáli čo najlepšie,“ dodal na záver lodivod ženského družstva Spartaka Matej Chocina.

 

Viktória Čeriová bola súčasťou reprezentácie na hlavnom štadióne Spartaka. Foto: Spartak Trnava

 

 

Viktória Čeriová bola opäť členkou reprezentácie

O čosi skôr skončila zimná prestávka od súťažného futbalu Viktórii Čeriovej. Kapitánka andeliek bola v predchádzajúcich dňoch členkou reprezentačného výberu v dvojzápase proti Lotyšsku.

 

Slovenky si po výhrach 3:0 v Rige a 6:0 v Trnave jednoznačne udržali príslušnosť v B-divízii Ligy národov.


Tento rezultát bol dôležitý aj z hľadiska blížiacej sa kvalifikácie na európsky šampionát, ktorá po novom priamo nadväzuje na Ligu národov.

 

Slovenky tak aj kvalifikáciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa v roku 2025 uskutočnia vo Švajčiarsku, absolvujú v B-divízii. Žreb je na programe už v najbližší utorok 5. marca.


„Zraz hodnotím pozitívne, dali sme si jasný cieľ zachrániť sa v béčku, čo sa nám po jasných výsledkoch podarilo. Teší nás, ako povedal aj tréner Kopúň, že sme sa konečne strelecky viackrát presadili. Pevne veríme, že si túto streleckú fazónu prenesieme aj do kvalifikácie a budeme v nej úspešné,“ povedala k nedávnemu reprezentačnému zrazu defenzívna opora Spartaka Viktória Čeriová.


„Čo sa týka kvalifikácie, nemám úplne vysnívaného súpera, ale z prvého koša by mohla byť pre nás zaujímavá konfrontácia s Portugalskom. Z druhého koša by som brala Bosnu a Hercegovinu alebo Srbsko a z posledného sme sa aj s dievčatami bavili, že by sme rady vycestovali na Maltu,“ pridala k žrebu.


Súčasťou reprezentácie bola aj Lenka Mazúchová, aktuálne jedna z kľúčových hráčok Banskej Bystrice. Aj blížiaci sa súboj Dukly a Spartaka tak bol témou v národnom tíme.


„Rozprávali sme sa, že v sobotu sa opäť vidíme. Obe sa na zápas tešíme. Pre nás je to možno najkľúčovejší duel aj tým, že je prvý a potrebujeme sa chytiť. Chceme jednoznačne vyhrať,“ pristavila sa pri úvodnom jarnom zápolení kapitánka žien trnavského Spartaka.


„Do jari máme dva ciele, základný je zotrvať v hornej päťke tímov, čo znamená účasť v skupine o titul. K tomu sme pomerne blízko a verím, že to čím skôr uzavrieme. Druhým cieľom je zabojovať o tretie miesto, čo by bol pre nás posun oproti minulej sezóne. Nálada v kabíne je dobrá, všetky sa už tešíme na súťažné duely, príprava bola dlhá. Praje nám aj počasie, čiže každá z nás už chce vyjsť na trávnik. Už netrpezlivo čakáme na úvodný výkop, verím, že do toho dáme 120 percent a pôjdeme si za splnením našich cieľov,“ doplnila na záver Viktória Čeriová.

 

LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama