Trnavské rybníky
reklama

Ako pre vašu milovanú vybrať zásnubný prsteň?

SERVIS - Móda a trendy | 6.3.2024, 08.27, reklamný článok

Plánujete vašu lásku požiadať o ruku a neviete, ako vybrať zásnubný prsteň? Náš článok vás prevedie od výberu veľkosti, cez stanovenie si rozpočtu, až po samotný nákup. Vďaka tomu určite nájdete ten dokonalý prsteň.

Ako pre vašu milovanú vybrať zásnubný prsteň?

Ilustračné foto: pexels.com

 

Čo by ste mali vedieť pred kúpou?

1, Zistite veľkosť prsteňa

Veľkosť zásnubného prsteňa je jeden z najdôležitejších faktorov. Chcete predsa, aby jej hneď sadol ako uliaty. Ako teda nenápadne zistiť veľkosť?


a) Otočte reč na šperky a prstene, možno získate presne to, čo potrebujete. 

 

b) Jednoduchšie bude opýtať sa na veľkosť prsteňa blízkej rodiny alebo najlepšej kamarátky. 


c) Pomôcť vám môže aj prsteň, ktorý už v šperkovnici má a nosí ho na prstenníku ľavej, prípadne pravej ruky. Môžete si obkresliť jeho vnútorný obvod na papier alebo si prsteň vyskúšať na vlastný prst. Stačí, keď si zapamätáte pokiaľ na prst prešiel a môžete vyraziť na nákupy.


d) Použite merací prúžok, ktorý si môžete stiahnuť aj tu alebo šnúrku. V tomto prípade sa treba spoliehať na hlboký spánok vašej milovanej. Merací prúžok alebo šnúrku jej totiž musíte okolo prsta obtočiť najlepšie počas spánku.

 


Snažte sa zistiť veľkosť prsteňa čo najpresnejšie. Ak sa vám to však nepodarí, stále môžete dať prsteň upraviť alebo vymeniť. Záleží od typu zásnubného prsteňa a podmienok predajcu.

 


2, Určite si rozpočet na zásnubný prsteň

Pred tým, ako sa pustíte do hľadania, je dôležité určiť si rozpočet. Zásnubné prstene môžete nájsť v rôznych cenových hladinách. Správna suma neexistuje. Nemusíte sa riadiť ani pravidlom o troch mesačných platoch, ktoré ste možno počuli.

 

Kvalita je síce podstatná, vaše city však hrajú omnoho väčšiu úlohu ako cena prsteňa. Najpredávanejším štandardom je zásnubný prsteň zo 14 karátového zlata s diamantom v cene okolo 500 €. Aké ceny očakávať?

 

Strieborný zásnubný prsteň so zirkónom nájdete už od 15 do 80 €. Zlaté zásnubné prstene so zirkónmi kúpite v cenách od 120 do 300 €.

 

Zlaté zásbubné prstene s pravým diamantom sa pohybujú v cenách od približne 250 € až do niekoľko tisíc. Záleží však, samozrejme, aj na veľkosti, kvalite a počte diamantov.

 

 

3, Myslite na jej štýl

Aby ste vybrali zásnubný prsteň, ktorý ulahodí jej oku, je dôležité siahnuť po správnej farbe kovu. Sledujte šperky a doplnky, ktoré nosí. Tie vás navedú, či zvoliť klasické žlté, moderné biele alebo romantické ružové zlato.


Okrem farby kovu je podstatná aj farba kameňa. Áno, klasikou sú číre zirkóny alebo diamanty. Nemusíte však ostať len pri tejto neutrálnej voľbe.

 

Ak vaša nastávajúca rada vytŕča z davu alebo jednoducho miluje farby, neváhajte. V ponuke zlatníctiev nájdete zásnubné prstene aj s farebnými kameňmi, ktoré si získajú jej srdce.


Vybrali ste farbu kovu aj kameňa. Ďalším dôležitým faktorom je dizajn zásnubného prsteňa a osadenie kameňov. Minimalistka ocení klasickú hladkú obrúčku s jedným centrálnym kameňom.

 

Pre ženy, ktoré obľubujú jemný lesk, sa hodí prsteň v štýle pavé solitare – jeden centrálny kameň a obrúčka zdobená drobnými ligotavými kamienkami.

 

Ak hľadáte výnimočný kúsok, ktorý upúta na prvý pohľad, je to určite halo dizajn – centrálny kameň s drobnými kamienkami po jeho obvode, ktoré ho opticky zväčšujú.

 

 

Kde kúpiť zásnubný prsteň?

V dnešnej dobe sme zvyknutí na online nákupy v pohodlí domova. E-shopy ponúkajú naozaj široký sortiment za výhodné ceny.

 

Dbajte však na to, aby ste nakupovali u overených obchodníkov. Budete si tak istý, že dostanete originálny produkt.

 

Vždy si overte aj dodaciu dobu, aby vám zásnubný prsteň stihol prísť do toho dôležitého dňa. Nie všetky modely musí mať totiž obchodník skladom.


Nákup v kamennej predajni má svoje výhody. Jednou z nich je odborné poradenstvo od predajcov, ktorí vám pomôžu s výberom veľkosti, materiálu aj dizajnu.

 

Okrem toho máte možnosť zásnubné prstene vidieť naživo. Je to predsa len iné, ako vyberať z fotografie. 


Či už budete nakupovať online alebo v kamennom obchode, overte si možnosť výmeny a vrátenia tovaru. Či je niečo také možné a do koľkých dní od nákupu.

 

Zároveň sa informujte o možnostiach dodatočných úprav prsteňa, ako je zväčšenie či zmenšenie. Oceníte to najmä pri prsteňoch, ktoré sa vyrábajú na zákazku a väčšinou nie je možné ich vymeniť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama