ŠPORT - Volejbal | 6.3.2024, 09.09, prispievatelia

Trnavčanky budú čeliť druhému tímu v tabuľke aj najvyššej volejbalistke sveta.

Volejbalistky v play-off vyzvú VKP Bratislava, cez víkend hrajú doma

Radosť trnavských volejbalistiek po výhre nad Pezinkom. Foto: Elena Kotvasová

Trnavské volejbalistky cez víkend odohrali dva záverečné zápasy nadstavby Niké extraligy žien. V sobotu nestačili na VK Prešov, ale v nedeľu si napravili chuť a porazili posledný ŠVK Pezinok.

V tabuľke skončili hráčky Hit UCM Trnava na konečnom 7. mieste o bod za Prešovom a vo štvrťfinále Niké extraligy žien sa stretnú s VKP Bratislava. Séria 1. kola play-off sa hrá na tri víťazstvá.

Prvý duel odohrajú u súpera už v stredu 6. marca od 20.00 v Bratislave, druhý súboj zvedú v domácom prostredí v Mestskej športovej hale v Trnave v sobotu 9.3 od 19:00.

S Prešovom to nevyšlo

V sobotu v priamom súboji o 6. miesto proti VK Prešov videli diváci veľmi napínavý duel so šťastnejším koncom pre hostky. Do zápasu vkročili lepšie domáce hráčky, keď mali solídny náskok, ale nedokázali ho využiť.

Postupne sa súper doťahoval a dokázal v závere setu využiť výbornú hru v útoku a obranu v poli vo svoj prospech a ujal sa vedenia 1:0.

Trnavské volejbalistky urobili zmeny v zostave a druhý set bol v réžii domácich hráčok. V treťom sete však začali trnavské volejbalistky robiť viac vlastných chýb a naopak hostky dokázali odvážne brániť k čomu pridali aj kvalitný útok a ujali sa vedenia 2:1 na sety.

Na strane Trnavy bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu Ivana Povrazníková, ktorá nastúpila na pozícii smečiarky od druhého setu.

"Samé sme si to prehrali zbytočnými chybami. Prešov nebol lepším tímom. Možno v niektorých chvíľach odvážnejší ako my," zhodnotila zápas Povrazníková.

Žiaľ, napriek skvelej atmosfére v Mestskej športovej hale, o ktorú sa postarali domáci fanúšikovia, nedokázali trnavské volejbalistky zlomiť odpor súpera.

V závere štvrtého setu bojovali, ale obetavé zákroky hostiek ako aj kúsok šťastia rozhodli, že sa tešili z víťazstva 3:1 a tak aj zo šiesteho miesta v tabuľke pred play off.

Výhra nad Pezinkom

V nedeľu sa odohrali záverečné zápasy v skupine 1.-4. ako aj v skupine 5.-10. v rovnaký čas, sa rozhodovalo o konečnom umiestnení pred play-off iba v hornej časti tabuľky.

Aj preto v zápase proti istému účastníkovi baráže o extraligu -  ŠVK Pezinku postavil hlavný tréner Hit UCM Trnava Rastislav Filípek mladé talentované hráčky.

Tie ukázali, že majú perspektívu začleniť sa v budúcnosti do seniorského družstva žien. Výborný výkon podala blokárka Lenka Branišová ako aj Timea Mlynarčíková, ktorá nastúpila na pozícii smečiarky.

Natália Jánošíková nahrala najviac bodov a bola vyhlásená hráčkou zápasu na strane Trnavy. Dokázala získať v zápase 16 bodov a prispela tak k zaslúženému 15. víťazstvu domácich volejbalistiek v prebiehajúcej sezóne.

Okrem druhého setu, kedy hostky minimalizovali vlastné chyby a domáce sa nevedeli presadiť v útoku, v ostatných setoch Hitky kontrolovali priebeh zápasu a zaslúžene vyhrali. "Išlo o koncentráciu, podanie a hlavne o prihrávku. Zato sme veľmi radi, že sme vyhrali. Tešíme sa na budúci týždeň, kedy hráme play-off," povedala k súboju Jánošíková.

Atraktívna séria

O súperovi vo štvrťfinále Niké extraligy žien vo volejbale sa rozhodlo v zápase UKF Nitra porti Slávii EÚ Bratislava, kde UKF Nitra zvíťazila, nedovolila VKP preskočiť ju v tabuľke a stala sa víťazom II. časti extraligy.

Na druhom mieste sa umiestnilo VKP Bratislava, ktoré uspelo proti VK Žiline bez straty setu.

Za Hit UCM Trnava v zápase proti VKP Bratislava môžu nastúpiť aj hráčky Ritterová a Truchlá, ktoré počas sezóny pôsobili v Projekte RD z Nitry.

Diváci sa môžu tešiť na atraktívnu sériu, ako aj najvyššiu volejbalistku sveta, 205 cm vysokú Albu Hernandez z Portorika, ktorá posilnila družstvo VKP Bratislava v priebehu sezóny.

Zápasy môžu diváci sledovať priamo v halách alebo online na Nike TV aj s komentovaným priebehom zápasu.

Štvrťfinálové dvojice NIké extraligy žien

Volley Project UKF NItra - VK Pirane Brusno

VKP FTVŠ UK Bratislava - Hit UCM Trnava

Slávia Kooperativa EÚ Bratislava - VK Prešov

VA UNIZA Žilina - VK Nové Mesto nad Váhom

Nadstavba Skupina 5. - 10.:

Hit UCM Trnava – VK Prešov 1:3 (-23, 19, -16, -22)

Rozhodovali: Tiršel a Yurlov, 115 divákov.

HIT UCM: Sivičeková 5, Konárová 2, Kotuličová 7, Povrazníková 13, Jánošíková 17, Sukovská 5, liberky Pagáčová a Vydrová (Mlynarčíková 0, Grófová 0, Sadloňová 7). Tréner: R. Filípek.

VK: Gécziová 3, Pisarčíková 8, Zubková 5, Paulínyová 22, Neupauerová 21, Kartíková 9, liberka Štefaníková (L. Grocká 2). Tréner: M. Sopko st..

Hráčky zápasu: Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava) – Jana Neupauerová (VK Prešov)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: "Nezvládli sme dobre rozohraný prvý set, čo je škoda. Nebol to veľmi pohľadný volejbal, ale ako vždy s Prešovom o to bojovnejší. Nedokázali sme viackrát v priebehu zápasu využiť ponúknuté príležitosti a naopak súper áno a zaslúžene vyhral."

Martin Sopko st., tréner VK: "Bojovali sme o vylepšenie svojej pozície v tabuľke pred play-off. Museli sme vyhrať za tri body a to sme splnili. Určite sa tešíme z víťazstva. Bojovali sa o každú loptu, zápas mal náboj, emóciu, mal kvalitu. Bolo tam srdce, bola tam žila na krku. Takéto zápasy nás môžu iba posúvať vpred. Plnili sme veci, ktoré sme si povedali a fungovalo to. Z víťazstva sa teším aj z dôvodu, že nás trápia extrémne kádrové problémy, nemáme pomaly žiadnu hráčku na zmenu a v tomto zápase z osmičky dievčat, ktoré máme k dispozícii, mali ráno tri dievčatá teplotu. Zomkli sme sa a parádne zabojovali. V nedeľu to však všetko musíme potvrdiť."

Hit UCM Trnava – ŠVK Pezinok 3:1 (20, -19, 22, 13)

Rozhodovali: Svorenčík a Kováč, 152 divákov.

HIT UCM: Sukovská 4, Grófová 7, Jánošíková 16, Branišová 8, Sadloňová 10, Mlynarčíková 10, liberky Pagáčová a Vydrová (Povrazníková 1, M. Jančová 0). Tréner: R. Filípek.

ŠVK: Rusnáková 3, Gašparovičová 16, Rarigová 0, D. Jančová 15, Mihaliková 8, Šavoltová 7, liberky Kováčová a Jankovičová (M. Poláková 1, Beňová 6, Ľ. Písečná 5). Tréner: L. Popeláš.

Hráčky zápasu: Natália Jánošíková (Hit UCM Trnava) – Viktória Gašparovičová (ŠVK Pezinok)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: "Vyhrali sme, to je dôležité. Bol to ťažký zápas po viacerých stránkach."

Ladislav Popeláš, tréner ŠVK: "Úvodný set bol pokračovaním soboty. Množstvo vlastných chýb nás zrážalo dole. Potom sme začali hrať jednoduchšie, no dôrazne a ďalší set bol náš. Aj úvod tretieho setu bol super. Prišla však zmena taktiky podania u súpera a bol problém. Škoda tohto zápasu. Dal sa vyhrať. Teraz si chvíľku vyfúkneme, doliečime zranenia a ideme sa dôkladne pripraviť na baráž."