Futbal, 5. liga: Piešťany a Hlohovec vyhrali, Horná Krupá porazila Vrbové

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.3.2024, 21.39, Ján Král

Piešťany potvrdili, že v jarnej časti mieni útočiť na postupové priečky, na domácej pôde zdolali Veľké Uherce 3:2 a po 16. kole vedú tabuľku.

Futbal, 5. liga: Piešťany a Hlohovec vyhrali, Horná Krupá porazila Vrbové

Momentka zo súboja Horná Krupá - Vrbové. Domáci Lukáš Baláž uplatnil svoje centimetre v tomto súboji, jeho hlavička však gólom neskončila. Foto: Ján Král

Vrbové vstúpilo do jarnej časti piatej ligy severozápad s výrazne pozmeneným kádrom, v klube nepokračuje viacero hráčov, ktorí by inak patrili k dôležitým postavám tímu. Nahradili ich dorastenci a hráči z okolitých klubov.

Napriek tomu dokázali zverenci trénera Petra Majerníka odohrať v Hornej Krupej dôstojný part.

Domáci mali síce výborný vstup do zápasu, keď Sudin a Guldan do štvrťhodiny dali rýchlymi gólmi mužstvu potrebný pokoj, v 37. minúte ale vrátil do hry kontaktným gólom Kaman. Zápas sa domácim podarilo zlomiť v 55. minúte, keď Šoka stanovil na 3:1.

V nedeľnom stretnutí Hlohovec zdolal Ladce 2:1 po góloch Poláka a Kluku.

5. liga severozápad – 16. kolo:

Horná Krupá – Vrbové 3:1 (2:1)
Góly: 9. Sudin, 14. Guldan, 55. Šoka – 37. Kaman
HOR. KRUPÁ: Bránsky – Olšinský, Fogel, Javorek, A. Hrčka, Fodor, Sudin, Zaoral, Orihel, Šoka, Guldan (Ďurinský, Baláž, Dobiš, Fančovič, Mego)
VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Kováč, Sedlák, Prievozník, Kaman, Lenický, Rangel, Majgot, Kubica, Spál (Kravárik, M. P. Dunajčík)

Piešťany – Veľké Uherce 3:2 (0:0)
Góly: 53. Strelec, 60. Buchel, 76. Tomaga – 78. a 88. Cíger (prvý z pen)
PIEŠŤANY: Kolena – Ferenčík, Ďurina, Sloboda, Stanek, Strelec, Adam Kusý, Buchel, Guemache, Kovchar, Espinzoza (Tomaga, Allina, Gula)

Hlohovec - Ladce 2:1 (2:0)
Góly: 22. Polák, 35. Kluka - 87. Martinka
HLOHOVEC: Trautenberger - Tvrdý, Delinčák, Planieta, Polák, rojas, Lyra, Krchnák, M. Sedlák, Kluka, Krajinčák (Danek, Kočí)

Prečín - Brvnište 1:1

Myjava B – Partizánske 7:1

Podolie – Kanianka 2:3

Chynorany – Domaniža 2:2

voľno: Kvašov