Trnavské rybníky
reklama

Program knižnice: Na besedy prídu Hana Lasicová či Eva Černá, bude aj VedoMost

AKTUALITY - Trnava | 11.3.2024, 18.06, prispievatelia

Dcéra Milana Lasicu a Magdy Vášáryovej predstaví knihu Slúžka.

Program knižnice: Na besedy prídu Hana Lasicová či Eva Černá, bude aj VedoMost

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar
reklama

 

V rámci cyklu Podvečer s autorkou pozýva Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave v stredu 13. marca o 17:00 do záhradnej čitárne na stretnutie s mladou sympatickou spisovateľkou Hanou Lasicovou.

 

Dcéra Milana Lasicu a Magdy Vášáryovej vyštudovala ekonómiu na Ekonomickej univerzite vo Viedni a komparatívnu literatúru na Sorbonne v Paríži, kde istý čas aj žila.

 

V súčasnosti sa však venuje písaniu. Na svojom konte má už viacero kníh, ako napríklad Pravdivý príbeh lži, Pupo a Fazuľka, Všetko o mojom otcovi či Diagnóza rodina.

Munipolis
reklama

 

V ostatných dvoch sa vtipne vysporadúva s nástrahami života, ktoré prináša popularita v umeleckom svete.

 

Rozhovor s moderátorom Milanom Ostrovským však bude najmä o jej knihe Slúžka, ktorej príbeh sa odohráva v období rozpadu rakúsko-uhorskej monarchie.

 

V tom čase odchádzalo množstvo mladých dievčat (často nedobrovoľne) do Viedne, medzi nimi aj Anka, hlavná hrdinky románu - nemanželské, všetkými odstrkované dievča z Banskej Štiavnice, ktoré začne slúžiť ako pomocnica vo vysokopostavenej viedenskej rodine.

 

 

Ako žiť život s vášňou povie Eva Černá

O deň neskôr, vo štvrtok 14. marca o 17:00 sa na rovnakom mieste uskutoční stretnutie s Evou Černou. Mediálne známa tvár je autorkou knihy Žiť život s vášňou. Je vydavateľkou a autorkou motivačnej literátury.

 

Na Vedomoste budú hovoriť o kliešťoch

Zaujímavú prednášku prichystala knižnica aj na piatok 15. marca o 16.30. Uskutoční sa v rámci cyklu VedoMost a orednášajúcim bude Branislav Peťko z Parazitologického ústavu SAV v Bratislave. 

 

Hovoriť bude o hmyze, ktorý nám znepríjemňuje život najmä v jarných a letných mesiacoch – o kliešťoch.

 

Doktor Peťko je uznávaný slovenský parazitológ a vo výskume sa primárne špecializuje na ekológiu a epidemiológiu kliešťov strednej Európy v podmienkach klimatickej zmeny.

 

ĽUBICA MALÁ, EMÍLIA DOLNÍKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama