Trnavské rybníky
reklama

Kúrenie v kúpeľni - aké máte možnosti?

SERVIS - Dom a záhrada | 17.3.2024, 12.13, reklamný článok

Rozhodli ste sa vybaviť vašu kúpeľňu vhodným vykurovacím systémom? Možno vás prekvapí záplava ponúk, ktorá na vás v súčasnosti číha aj v našich končinách. 

Kúrenie v kúpeľni - aké máte možnosti?

Ilustračné foto: myper / stock.adobe.com


Nemusí ísť len o samotný zdroj tepla pre celú miestnosť, aj Slováci už podľahli napríklad čaru sušiakov na uteráky. A vedzte, že nemusí ísť len o vybavenie sa klasickými radiátormi.

 


Stavíte na kúpeľňové rebríkové radiátory alebo podlahové kúrenie?

Pri výbere kúrenia do tejto časti domácnosti je nutné si položiť niekoľko zásadných otázok. V prvom rade by ste si mali ujasniť, či má ísť primárne o hlavný zdroj tepla alebo si vystačíte len so spomenutým sušením uterákov.

 

Hlavne pri podlahovom kúrení sa môžete spoľahnúť iba na sušenie drobnej bielizne či samotných uterákov. Tým pádom sa nemusíte zaťažovať tepelným výkonom produktu. Ak však pôjde o hlavný zdroj tepla, túto záležitosť musíte pozorne zvážiť.

 

Aké sú základné spôsoby vykurovania? Ide o teplovodné, kombinované alebo elektrické vykurovanie. V prvom prípade napríklad kúpeľňové rebríkové radiátory pripájame na teplovodnú sústavu.

 

Ich fungovanie bude takmer identické ako v iných miestnostiach v dome či byte. Výhodou je možnosť regulácie termostatom.

 

Kombinované vykurovanie využijete počas vykurovacej sezóny teplovodným spôsobom, mimo nej vykurovacou tyčou. Populárne je aj elektrické vykurovanie disponujúce vykurovacou tyčou naplnenou vykurovacou kvapalinou. 

 


Nech dobre slúži aj vyzerá

Počuli ste už o pex al pex? Ide o rúry na kúrenie či vodu, ktoré sú odolné voči korózii a ľahko sa ohýbajú. Využiť ich okrem kúrenia môžete aj na rozvody pitnej vody, keďže sú hygienicky nezávadné.

 

Sú ideálne pri rekonštrukcii alebo stavbe domu. Keďže princípom podlahového vykurovania je prúdenie teplonosnej látky v rúrkach, tie musia pre čo najdlhšiu životnosť byť vyrobené z materiálu s dostatočnou tlakovou alebo teplotnou odolnosťou.

 

Plastohliníkové potrubia navyše zaručia aj tvarovú stálosť či objemovú hmotnosť. Z dizajnového hľadiska vykurovania dbajte na tvar kúrenia a rúrok, povrch kúrenia, orientáciu (vodorovný alebo zvislý radiátor), materiál ale aj vyhotovenie (radiátory do priestoru alebo nástenné kúrenie).

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama