Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí golfisti otvorili areál, cez úvodný víkend pocítili veľký záujem verejnosti

ŠPORT - Golf | 19.3.2024, 17.10, Ján Král

Golfový areál v Kamennom mlyne je prístupný skúseným golfistom aj úplným začiatočníkom, kaviareň je prístupná aj širokej verejnosti.

Trnavskí golfisti otvorili areál, cez úvodný víkend pocítili veľký záujem verejnosti

Golf je šport vhodný pre mužov i ženy. Foto: SKGA

Púpavy pri aleji
reklama


Golf Trnava v piatok spustil novú sezónu a hneď otvárací víkend ukázal veľký hlad verejnosti po tomto športe. Golfisti počas otváracieho víkendu odpaliska v Kamennom mlyne použili dokopy viac ako 10-tisíc loptičiek!


"Športovaniu prialo počasie, ľudia prišli vo veľkom počte, po zime, keď bol areál zavretý, cítime veľký záujem o náš golf, z čoho sa veľmi tešíme," povedal Michal Novotný, prezident trnavského golfového klubu.


Areál je aktuálne otvorený od 9:00 do 18:00 a cez víkendy a sviatky už od 8:00. V apríli predĺžia otváracie hodiny až do 19:00.

ŠUPA technika
reklama


Po veľkonočných sviatkoch taktiež spustia vonkajšie tréningy pre mládežnícke kategórie. Nových hráčov a hráčky prijímajú do klubu počas celého roka. Najmladší trnavský golfista má len päť rokov.


Minulý rok bol areál otvorený počas 240 dní, odohralo sa v ňom 25 organizovaných turnajov. Aktuálny golfový rekord ihriska je 5 pod par, jeho držiteľom je Tomáš Šmiček ml.


Okrem golfového odpaliska, deväťjamkového ihriska pre golf či footgolf s rozlohou 2850 m2, je v areáli k dispozícii tiež workoutové a detské ihrisko.

 

Golf hrá v Trnave aj početná skupina mládežníkov. Foto: Golf Trnava

 


Návštevníci sa môžu občerstviť v kaviarni, kde ponúkajú okrem nápojov tiež raňajky a rôzne snacky. Areál je prístupný pre úplne všetkých návštevníkov, nielen golfistov.


Dostupný je tiež na bicykli, priamo pri kaviarni sú cyklostojany, nedávno pribudla pozdĺž rybníka bezpečná cyklotrasa vedúca takmer až ku golfovému areálu.

 

Golfisti budú behať

Trnavskí golfisti v nedeľu 7. apríla odložia palice a predvedú sa v inej športovej polohe. Prezident klubu Michal Novotný s trénermi Oľgou Prachářovou, Teodorom Kockom a Adamom Šimoničom sa zúčastnia na bežeckých pretekoch ČSOB Bratislava Marathon, kde absolvujú štafetovým spôsobom polmaratónovú trať.


"Adam Šimonič sa pripravuje na Ironmana, nahovoril nás na tento beh. Zopár pretekov som dávnejšie absolvoval v Trnave, trošku ešte musíme potrénovať, ale teším sa a verím, že vyjde počasie a všetci si podujatie užijeme," usmial sa Novotný.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama