Trnavské rybníky
reklama

Ako vybrať zásnubný prsteň? Poradíme vám, ako na to

SERVIS - Móda a trendy | 19.3.2024, 16.12, reklamný článok

Prečo to robiť zložito, keď to ide jednoducho? Stačia iba 3 minúty čítania a budete presne vedieť, s akým prsteňom požiadať vašu vyvolenú o ruku.

Ako vybrať zásnubný prsteň? Poradíme vám, ako na to


Šperk na celý život

Zásnubný prsteň bude žena nosiť každý deň aj desiatky rokov. Voľba materiálov tomu musí zodpovedať. Na niektorých veciach sa skrátka neoplatí šetriť.

 

Krásu a stálosť v sebe najlepšie spájajú zlato a diamanty. Práve preto si ich so zásnubnými prsteňmi tradične spájame.


„Dlhodobo sa medzi bestsellermi pohybujú predovšetkým zásnubné prstienky z bieleho zlata, rastie ale aj popularita klasického žltého zlata a originálneho ružového zlata. Odporúčame riadiť sa šperkami, ktoré žena už nosí,“ radí Jarmila Slívová, majiteľka šperkárskeho ateliéru KLENOTA.

 

 

 

Nadčasový dizajn

Okrem materiálov by mal zubu času odolať aj zvolený dizajn. Módne trendy síce platia aj pre šperky, pri svadobných prsteňoch ale väčšinou víťazí klasika.

 

Za ideál zásnubného prstienka je už po generácie považovaný jednoduchý zlatý krúžok zdobený tzv. solitérom, čírym diamantom v okrúhlom čiže briliantovom výbruse.


Chcete svoju milovanú prekvapiť niečím naozaj výnimočným? Aj tak však odporúčame experimentovať s mierou.

 

Osobitosť a moderný nádych môže prsteňu dodať aj drobný detail: netradičný výbrus, farba kameňa, alebo napríklad luxusný halo dizajn, kedy centrálny kameň dopĺňajú dookola drobné brilianty.

 

 

Oslnivá žiara diamantu

Označenie večný si diamant vyslúžil hneď z niekoľkých dôvodov. Pre svoju jedinečnú žiarivú krásu, vysokú tvrdosť a odolnosť proti poškriabaniu aj pre trvalú hodnotu.

 

Má aj istý punc exkluzivity, kvalitný diamantový prsteň pritom zaobstaráte už za pár stoviek eur.

 

„Rada, že zásnubný prsteň by mal stáť 2 až 3 mužove výplaty, je už dávno prežitý mýtus. Elegantný prsteň s briliantom rozhodne nie je nedostupný luxus,“ komentuje Slívová.


Pokiaľ chcete skutočne oslniť, mohli by vás zaujať prstene s lab grown diamantmi. Ide o pravé diamanty, ktoré sú od tých prírodných na nerozoznanie. Navyše ich zaobstaráte vo vysokej kvalite za priaznivejšiu cenu.

 

Otvárajú tak ľahšiu cestu k prsteňu s výrazným solitérom. Aj preto sa tento pôvodne zahraničný trend rýchlo šíri aj na Slovensku.

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama