Trnavské rybníky
reklama

V Trnave na Tulipáne sa za parkovanie platiť nebude, nie je dôvod

AKTUALITY - Trnava | 21.3.2024, 17.20, prispievatelia

Okolo Základnej školy s materskou školou na Gorkého ulici vznikne školská zóna so špeciálnym režimom.

V Trnave na Tulipáne sa za parkovanie platiť nebude, nie je dôvod

O prezentáciu parkovacej politiky bol v lokalite Tulipán celkom slušný záujem. FOTO: Pavol Machovič
 

Cukrovar Trnava
reklama

V trnavskej mestskej časti Tulipán sa za parkovanie nebude platiť. To bola najdôležitejšia informácia, ktorú na stretnutí s obyvateľmi tejto lokality tlmočil viceprimátor Marcel Krajčo. Dodal, že v zónach s rodinnými domami nie je na spoplatnenie dôvod.

 

Napriek tomu sa aj v tejto časti mesta budú vyznačovať parkovacie miesta s cieľom urobiť poriadok v parkovaní a "upratať" verejný priestor.

 

Mestský poslanec Rastislav Mráz pripomenul, že platné všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní ráta v zónach s označením H11 a H12 so spoplatnením počas pracovných dní so sadzbou 60 centov na hodinu.

Potulky mestom
reklama

 

Podľa viceprimátora Krajča je už v príprave nové nariadenie, v ktorom tieto zóny už spoplatnené nebudú. Mestské zastupiteľstvo v Trnave by nové nariadenie mohlo schvaľovať už koncom apríla.

 

Radnica v tejto časti mesta chystá špeciálne úpravy v podobe tzv. školskej zóny okolo Základnej školy s materskou školou na Gorkého ulici. Bližšie podrobnosti zatiaľ kompetentní nechceli komunikovať s vysvetlením, že k dispozícii je ešte len zadanie pre projektanta. Je už teraz zrejmé, že zámerom tu bude upokojiť dopravu.

 

Má ísť o pilotný projekt, postupne by podľa tohto vzoru mali byť upravované zóny aj pri ďalších školách.

 

Aj keď sa na Tulipáne nebude za parkovanie platiť, obyvatelia rezidentských zón  H11 a H12 sa môžu registrovať a získať rezidentskú kartu. S tou získajú bezplatné parkovanie na parkoviskách typu B a bezplatné parkovanie na 30 minút v ktorejkoľvek spoplatnenej zóne, s výnimkou centra mesta.

 

Viceprimátor Krajčo v tejto súvislosti na otázku od obyvateľa odpovedal, že Kollárova ulica, vrátane parkoviska oproti bývalým parným kúpeľom, bude vrátená do zóny B, teda pre Trnavčanov s rezidentskou kartou bude zadarmo.

 

Okrem toho pripomenul, že aktuálne je vyberaný projektant pre parkovací dom na Dohnányho ulici, oproti urgentnému príjmu nemocnice.

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama