Trnavské rybníky
reklama

Cyklisti sa v nedeľu vydajú na Vážsky prológ z Hlohovca do Piešťan a späť

AKTUALITY - Hlohovec | 22.3.2024, 10.22, prispievatelia

Nepôjde o preteky, cyklojazda je určená pre každého, kto si trúfa zvládnuť 44 kilometrov tempom 25-30 kilometrov za hodinu.

Cyklisti sa v nedeľu vydajú na Vážsky prológ z Hlohovca do Piešťan a späť

Ilustračné foto: pixabay.com

Cukrovar
reklama

 

Nevšedné zážitky pre všetkých priaznivcov dvoch kolies sľubuje v nedeľu 24. marca hromadná cyklojazda Vážsky prológ.

 

Cyklisti sa vydajú na trasu v Hlohovci pri železničnej stanici o 13:00, pokračovať budú popri Váhu do Piešťan, kde sa ráta so zastávkou na Lodenici.

 

Potom sa vrátia cez Banku a Koplotovce späť do Hlohovca. Cieľ bude v reštaurácii Spilka, kde každý účastník dostane pivo zadarmo.

Víno Tirnavia
reklama


„Pozývame každého, kto verí, že zvládne tempo 25-30 km/h. Pre túto cyklojazdu odporúčame cestný, gravel a trekingový bicykel. Cyklisti sú povinní mať prilbu a ostatné bezpečnostné doplnky, ako káže zákon o doprave. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť," vysvetlil základné pravidlá cyklojazdy Dominik Tvrdý zo združenia Cyklisti z okolia Hlohovca.

 

Štartovné nie je stanovené, bude teda dobrovoľné. Organizátori chcú výnos použiť na pokrytie nákladov a prípravu ďalších cyklojázd.

 

 

V prípade Vážskeho prológu nejde o žiadne preteky, ale o zážitkovú cyklojazdu s dĺžkou 44 kilometrov. K dispozícii budú aj sprievodné vozidlá.

 

„Ak sa niekto z cyklistov rozhodne predbehnúť tieto sprievodné vozidlá, môže byť z cyklojazdy vyradený organizátorom. To sa vzťahuje aj na cyklistov, ktorí nebudú stíhať tempu 25 až 30 km/h, neznamená to však, že sa nebudeme snažiť prispôsobiť rýchlosť aj slabším. Navyše "naháňači" kondície budú mať možnosť dobehnúť nás počas krátkej zastávky v Piešťanoch," doplnila hovorkyňa združenia Cyklisti z okolia Hlohovca Angelika Královičová.

 

Asistenciu organizátorom cyklojazdy prisľúbili aj mestské polície v Hlohovci a Piešťanoch. Obmedzenia v doprave by mali byť minimálne. Viac informácií o akcii nájdete TU.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama