Trnavské rybníky
reklama

Softbalistky pozývajú medzi seba nové talenty, pracujú aj na vylepšení areálu

ŠPORT - Softbal | 22.3.2024, 12.01, Ján Král

Po zimnej halovej príprave sa pre trnavské softbalistky znova rozbieha súťažná sezóna pod holým nebom.

Softbalistky pozývajú medzi seba nové talenty, pracujú aj na vylepšení areálu

Trnavská pantherka pripravená na beh na métu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama


Softbalový klub Panthers Trnava a bejzbalisti Angels Trnava chystajú spoločný Deň otvorených dverí. Uskutoční sa v nedeľu 14. apríla od 13:00 do 17:00 v softbalovom areáli na Ulici Jána Bottu 27.


Na akcii si budú môcť návštevníci vyskúšať odpaľovanie na stroj, absolvovať viaceré zábavné súťaže, po ktorých splnení bude čakať na deti sladká odmena.

 

V prípade záujmu sa budú môcť prihlásiť na jeden zo športov a stať sa súčasťou softbalovej alebo bejzbalovej komunity.

ŠUPA technika
reklama


Softbalistky hľadajú dievčatá do všetkých vekových kategórií, od sedemročných až po juniorky. To isté platí o bejzbalistoch.

 

 

Ženy idú do Chorvátska

Panterky majú za sebou zimnú halovú sezónu a chystajú sa na ostrý štart nového ročníka súťaží. Už cez najbližší víkend odohrá A-tím prvý ligový turnaj Euroligy v Záhrebe. V rámci dlhodobej súťaže štartujú tímy z troch krajín, vrátane Maďarska.


"Minulý rok sme obsadili druhé miesto, radi by sme zaútočili na titul. Od vzniku Euroligy sme absolvovali všetky ročníky a vždy sme obsadili medailovú priečku. So ženami popritom budeme hrať aj našu slovenskú ligu," hovorí tréner A-tímu Panthers Trnava Ján Gajarský.

 

Trnavské juniorky na turnaji v Bratislave.

 


Spoločne s Tomášom Horváthom a Petrom Borisom vedú tiež juniorský tím, z ktorého mnohé hráčky pôsobia aj medzi ženami. Tímy sú prepojené, mávajú aj spoločné tréningy.


Juniorky zabojujú v moravskej vetve českej ligy do 20 rokov, kde odohrajú päť ligových turnajov. Prvé dva tímy postúpia na finálový turnaj.

 

 

Dôležitá je radosť zo športu

Českú ligu v regióne Morava budú vo svojej vekovej kategórii hrať aj kadetky pod vedením trénera Tomáša Horvátha, ktorému asistujú Tereza Köpplová a Jakub Monček. 


"Počas zimy sme sa v tréningovom procese sústredili na rozvoj hernej techniky, dievčatá urobili obrovský kus práce a vidno ich progres," vraví Tomáš Horváth.


V súťaži budú Trnavčankám konkurovať Kunovice, Brno, Opava,  Blansko a tiež team Katovice.

 

Zimný halový turnaj absolvovali aj kadetky.

 

 

"Zastávam filozofiu, že šport musí dievčatá v prvom rade baviť, musia mať z neho radosť, zábavu, tešiť sa na tréningy a zápasy. Výsledky pre mňa nie sú prvoradé, ak funguje skôr spomínané, dostavia sa samé. Veľmi ma teší, že minulý rok sme na začiatku sezóny pribrali do tímu nové dievčatá, ktoré dovtedy softbal nehrávali, postupne napredovali a na konci sezóny už hrali plnohodnotný softbal," pokračuje Horváth.


Ako dodal, v budúcom ročníku sa presunie viacero hráčok do staršej kategórie, tím budú potrebovať doplniť. I preto pozývajú na Deň otvorených dverí aj dievčatá od 12 do 16 rokov, ktoré by vekovo zapasovali do tímu. 

 


Základňa najmladších softbalistiek rastie

Veľký boom v softbale zažíva kategória prípravky. Keď pred rokom a pol zakladali družstvo "školáčok prvostupniarok", hrávalo sedem dievčat. Teraz má tréner Štefan Berhedi na tréningoch takmer dve desiatky hráčok od šesť do desať rokov.


"Pre mňa je veľkou satisfakciou za odvedenú prácu, že pribudlo tak veľa dievčat a mnohé prišli na pozitívne odporúčania ostatných. Rodičia prejavili záujem udržať deti pri tomto športe, čo je tiež veľmi dôležité. Snažím sa raziť filozofiu, aby to pre dospelých nebolo len o odložení detí na tréning, ale aby sa aj rodičia zapájali a žili s deťmi klubový život. To sa nám darí," vraví Štefan Berhedi.

 

Prípravka absolvovala zimné halové turnaje v Trnave, Bratislave i na Morave.

 


Softbalová prípravka dievčat nemá na Slovensku súperky, preto v kategórii U10 hrávajú proti chlapcom. Počas zimy absolvovali najmenšie panterky viaceré halové turnaje, dvakrát hrali na Morave, kde pocítili kvalitu súperiek, no v Trnave dokázali vyhrať dva turnaje. 


"Nechceme hrávať len proti chlapcom, hľadáme si preto súperky aj v blízkom zahraničí. Kontakty sme nadviazali na Morave, ale aj vo Viedni. Hľadáme aj ďalšie možnosti, aby dievčatá naberali skúsenosti a hernú prax," dodáva.

 

 

Dve percentá aj pre rozvoj areálu

Pre každý športový klub je mimoriadne dôležitý príjem z asignácie 2 percent z daní. Panthers nie sú výnimkou a uvítajú každú takúto podporu. Predvyplnené tlačivo s údajmi sa dá stiahnuť TU.


Klub použije finančné prostriedky na rozvoj jednotlivých družstiev ale aj softbalového areálu.

 

 

Tento rok plánujú investovať do dobudovania palkárskeho tunela - zakúpenia nových sietí, vďaka čomu bude možné trénovať odpaľovanie proti nadhadzovaciemu stroju vo viacerých skupinách v podstate bez prestojov.


V areáli taktiež klub kompletne renovoval tréningové plochy, skladové priestory a zázemie.

 

Výraznou investíciou je výmena antuky vo vnútornom poli, v týchto dňoch prichádza k jej prerovnaniu a natiahnutiu nového povrchu. Na výmenu čakajú tiež všetky méty a závlahový systém


"Ihrisko dostaneme rekonštrukciou znova do požadovanej kvalitatívnej podoby, vďaka čomu dosiahneme podmienky pre kvalitnejší tréningový proces aj zápasy," dodal Tomáš Horváth.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama