Trnavskí hádzanári smolne prehrali v Bratislave

ŠPORT - Hádzaná | 24.3.2024, 11.06, Ján Král

Ešte v úvode 50. minúty viedli o štyri góly, napokon tesne prehrali.

Trnavskí hádzanári smolne prehrali v Bratislave

Ĺuboš Mančuška strelil za Trnavu tri góly, v bránke domácich podal veľmi dobrý výkon trnavský odchovanec Mário Dúha. Archívne foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava majú za sebou smolný zápas, v na ihrisku Bratislavskej hádzanárskej akadémii prehrali 23:24, keď rozhodujúci gól dostali 29 sekúnd pred koncom.

Duel mal vyrovnaný priebeh, v prvom polčase sa tímy strelecky doťahovali a na polčas sa išlo za stavu 13:11.

Po zmene strán HBC štyri minúty nepustilo súpera k skórovaniu a dostalo sa do vedenia. Postupne si dokonca dokázalo vypracovať náskork, ktorý bol ešte v úvode 50. minúty štvorgólový 21:17.

Potom však domáci behom minúty a pol znížili na rozdiel gólu a následne prišiel zlom, keď rozhodca vylúčil naraz Govedaricu a Marcela Baran, čo domáci využili a dokázali vyrovnať.

V závere dominovali obrany, štyri minúty pred koncom bolo vyrovnané 23:23, až v čase 59:31 dokázali domáci strhnúť vedenie na svoju stranu a Trnavčanom sa už vyrovnať nepodarilo.

„Zápas to bol obojstranne dobrý, dominovali obrany nad útokom, oba tímy dobre bránili, na môj vkus sme ale mali viac strát lopty a priveľa zahodených streleckých pokusov. Neboli sme dostatočne dobrí v zakončení. V prvom polčase vyhrával súper o dva góly, v druhom sme zakončovali všetko z pripravených lôpt a dostali sme sa do vedenia, len potom nám vylúčili rozhodcovia dvoch hráčov a vtedy sa to zlomilo. V závere sme stiahli brankára a hrali v početnej prevahe, ale nedokázali sme presne zakončiť,“ hodnotil duel Peter Lužák, asistent trénera Richarda Matúšeka.

V súťaži nasleduje veľkonočná prestávka, po nej privíta HBC Trnava na svojej palubovke HC Pezinok. Duel sa v Mestskej športovej hale uskutoční v nedeľu 7. apríla o 10:30.