Futbal, 5. liga: Piešťany aj Hlohovec vyhrali doma, Vrbové vonku

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.3.2024, 17.56, Ján Král

Piešťany potvrdili pozíciu lídra súťaže a presvedčivo zdolali kopaničiarov z Myjavy. Vrbové vynikajúcim záverom otočilo výsledok v Chynoranoch, a tak tri body putovali pod šikmú vežu. Hlohovec vyhral doma najtesnejším rozdielom, Horná Krupá, naopak, doma nebodovala.

Piešťanci zabrali naplno aj vďaka gólu Adama Kusého. Foto: Ján Král

Piešťany to mali podľa výsledku 4:0 asi ľahšie, ako sa pred zápasom čakalo. Vedenia sa ujali už v 5. minúte, ale ďalšie góly padali až v druhom polčase. O druhý sa postaral vlastným gólom do siete Myjavy Kodaj, dva ďalšie pridal Guemache.

Vrbové v Chynoranoch od 7. minúty prehrávalo. Keď už to vyzeralo tak, že domov odíde naprázdno, pokutový kop opäť po týždni premenil Andrej Kaman. V 90. minúte ešte stihol skórovať aj 21-ročný Kravárik a postaral sa tak o plný bodový zisk Vrbového, ktoré tak napriek problémom počas zimy zostáva stále v kontakte s najlepšími mužstvami ligy.

V Hornej Krupej padali góly až v druhom polčase. Paradoxne, všetky tri v priebehu niekoľkých minút. Tri body si odviezli Veľké Uherce, ktoré tak v tabuľke odskočili od Hornej Krupej a ďalších mužstiev.

Hlohovec sa, naopak, tešil z víťazstva na domácej pôde v zápase s Brvnišťom. Stačil mu na to jediný gól, o ktorý sa v druhej časti hry postaral Miroslav Sedlák.

5. liga severozápad – 18. kolo:

Piešťany – Myjava B 4:0 (1:0)

Góly: 5. Kusý, 52. Kodaj (vlastný), 66. a 76. Guemache

PIEŠŤANY: Červenka – Ferenčík, Ďurina, Sloboda, Strelec, Buchel, Kusý, Allina, Kovchar, Guemache, Espinoza (Stanek, Gula, Tomaga, Ostrovský)

Chynorany – Vrbové 1:2 (1:0)

Góly: 7. Furek – 87. Kaman (pen), 90. Kravárik

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák, Kaman, Kravárik, Spál, Kubica, Lenický, Rangel, Krajinčák, Majgot (Prievozník)

Horná Krupá – Veľké Uherce 1:2 (0:0)

Góly: 74. Orihel – 72. Beliansky, 75. Kmeť

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Dobiš, Fogel, Olšinský, Javorek, Hrčka, Fodor, Sudin, Zaoral, Šoka, Guldan ( Ďurinský, Hájnik, Haberl, Orihel)

Hlohovec – Brvnište 1:0 (0:0)
Góly: 63. Sedlák

HLOHOVEC: Samul – Doboš, Delinčák, Polák, Rojas, Troják, Lyra, Sedlák, Krchnák, Hornák, Srnec (Tvrdý, Danek, Torres, Kluka)