Futbalová glosa: Laškovanie Voderád sme ustáli, NHL tiež a teraz do Linča

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Laškovanie Voderád sme ustáli, NHL tiež a teraz do Linča

Na úvod jari víťazstvo, Vozo má dôvod na úsmev. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o prvom jarnom zápase Voderady - Hrnčiarovce 1:3.

Milí priatelia.
Let´s make it better, šak ked už tie volby boli.

Týžden dozadu nám prípravný zápas prociva Slovenskej Novej Vesi ukázal, kde nás bota tlačí.

Nie, že by sme priamo teraz v nedelu odbehali maratón, alebo v kľúčových fázach ukázali rozdielovosť v šprintoch. O to pokoj, máme svoje limity.

Iba sa zabojuvalo.

Domácím sme došli vrácit požičané z jesen (1:2), ofenzívna taktika, na hrote šedziny a piliny, Jeďo a já, keby sme boli tušky, tak sme zedraní niekde až po gumu.

Vyvažovali to však agilné krídla mladých liet.

G zápasu.

Úvodnú optickú prevahu domáci nepretavili do zmeny skóre, to sa snažil zmeniť na dva krát Sedlo. Prvú loptu poslal do protipohybu gólmana, chalan špičkou vykopol. Keď je lopta vo vzduchu, tam sa blyští hlava Sedlova. Tak, že doťukne. Domáci gólman vytiahol semofór. (môže sa spomínať semafór?)

Na to už sa nemohol pozerať Jeďo a vyrazenú loptu poslal smerom k tyči, kde ju už len tečom poslal do sita Mirko Bé.

12.minúta, Miro Banič, 0:1.

V zhruba dvadsiatej minúte došlo aj domácim, že asi sa neporazíme sami, tak nás celkom dosť zovreli.

Po krídelnej akcii ešte loptu dva metra e od čiary poslal domáci útočník do Pavlíc, nasledujúcich 15 minút nám však lopty lietali po našej 16-tke širinu marinu.

Tlak narastal, až hrnec explodoval. Teda implodoval, Ked sme pri tej fyzike.

V 33. minúte si chrbtom k bráne na päťke prebral loptu Bystrík Rosypál a z otočky nedal výborne chytajúcemu Majkovi šancu.

Bystrík Rasypál, nám to nasypal a 1:1.

Do konca polčasu sme si však zavarili už len sami, tak po 45 minútach remízka.

Druhé dejstvo sme očakávaný nápor ubránili ako panny venček v gay clube, nejaké pokusy o laškovanie tam boli, ale také tie s platonickým výsledkom, že pôjdeme na nákupy do Outletu.

Ktorý je však zrušený.

No.

Queto a Sedlo však nie sú romantici, vykuklo slnko, Queto zbadal záblesk Sedlovej hlavy, taj mu tam načechral z priameho kopu mičudu a 1:2.

61.minúta, Sedlický, 1:2.

Niežeby dovtedy naša obrana nemala čo robiť. Iba už začalo ísť do tuhého.

Voderadčania vrhli všetky sily do ofenzívy, výborne však vzadu zapracoval naša defenzívna štvorka Queto, Timo, Dudko, Lusky, hlavne však takým tým drbnutým gólom po odrazenej lopte zabránili všetci, ktorí boli v dráhe strely.

Chvíľami také NHL.

Ako skúsený matador som vycítil, že teraz sa bude lámať ten chlieb.

Odrobiť si to však musel Romanko, ktorý si z vlastnej polovice zbehol na hĺbkovú prihrávku od Dudka, vtedy som musel naštartovať aj ja niečo v štýle zrýchlený presun.

Dobehol som akurát včas.

Lopta na päťke, servírovaná foie gras, už len si neublížiť.

83. minúta, 1:4.

Jasličky sú za dva.

Dobre, tak 1:3.

Čo tak aj skončilo. Výborný výkon celého mužstva, obetavé zákroky, tep 180, víťazstvo v derby de la Voderance, aký úspešnejší štart do jarnej časti si želať?

Už len spapať Linč vonku a môžeme piť až do Krumlova.