Trnavské rybníky
reklama

Veľkonočný baránok a výborné víno: V Suchej nad Parnou ukončia pôst grilovačkou

AKTUALITY - Región | 26.3.2024, 08.02, prispievatelia

Známe rodinné vinárstvo zo Suchej nad Parnou chystá pre svojich návštevníkov veľkonočné podujatie, ktorým symbolicky zakončí pôstne obdobie. Špeciálne menu, podávané v historickom meštianskom domčeku, pripravujú na Bielu sobotu, 30. marca.

Veľkonočný baránok a výborné víno: V Suchej nad Parnou ukončia pôst grilovačkou

Výhľad z vinohradníckeho domčeka v Terra Parna stojí za to. Foto: Terra Parna
 

Cukrovar bývanie
reklama

V Regióne Trnava oslavujú Veľkú noc tradičnými podujatiami, ktoré sa začínajú tento týždeň a potrvajú až do konca veľkonočných sviatkov.

 

Jedno z nich organizujú vo vinárstve Terra Parna v Suchej nad Parnou neďaleko Trnavy.

 

„Vinárska rodina Zvolenských pozýva na akciu s názvom Veľkonočný grilovaný baránok. Takéto menšie lokálne podujatia sú v našom regióne veľmi populárne a lákajú ako obyvateľov, tak aj návštevníkov Trnavy a okolitých obcí,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Víno Tirnavia
reklama

 

Bielosobotná grilovačka sa začne 30. marca o 11:30, v prípade priaznivého počasia vo vonkajších priestoroch vinohradníckeho domčeka, ktorý má pod svojou strechou pôvodnú architektúru typickú pre túto oblasť a zároveň sa môže pochváliť originálnym výhľadom na vinohrad. 


„Hostia podujatia sa môžu tešiť na trojchodové menu, ktoré už tradične pripraví šéfkuchár Michal Hečko. Hlavným chodom, podávaným počas akcie, bude mladý baránok z farmy Močenok, pečený a servírovaný priamo na mieste. Všetky chody dokoreníme naším vínom. V ponuke bude sekt, ale aj dve legendy, Modrý Portugal a Rizling Rýnsky, ktoré sú pre túto oblasť najtypickejšie,“ dodáva Jozef Zvolenský, vinár a majiteľ vinárstva. 

 

Vstup na podujatie je možný len s online rezerváciou na webovej stránke vinárstva.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama