Trnavské rybníky
reklama

Horné Dubové: Prvovolička chce správneho prezidenta, dôchodkyňa to necháva na mladých

AKTUALITY - Voľby | 26.3.2024, 18.02, prispievatelia

V Hornom Dubovom mali pomerne vysokú účasť, presiahla 63 percent.

Horné Dubové: Prvovolička chce správneho prezidenta, dôchodkyňa to necháva na mladých

Barbora Okálová absolvovala svoje prvé voľby. Foto: Michaela Študencová

Cukrovar Trnava
reklama

 

V obci Horné Dubové hlasovalo v prvom kole prezidentských volieb 191 občanov, čo znamená, že volebná účasť bola 63,66%.


V pomerne malej obci trnavského okresu získal najviac hlasov Peter Pellegrini (46,07 percenta). Druhým najsilnejším kandidátom bol Ivan Korčok, ktorého volilo 30,36 % občanov Horného Dubového.

 

So ziskom 13,61% hlasov sa na treťom mieste umiestnil Štefan Harabin.

Víno Tirnavia
reklama


Voľby prilákali aj prvovoličov, bola medzi nimi tiež 18-ročná Barbora Okálová. "Čo pre mňa znamenajú voľby? Príležitosť vyjadriť svoj názor a podporiť to, čo mne príde ako najlepšie riešenie pre našu krajinu," rozrozprávala sa.


„Bola som voliť, lebo chcem, aby Slovensko mohlo napredovať pod vedením správnych ľudí. Môj hlas znamená podporu režimu, ktorý je prezentovaný od kandidáta, ktorému patril môj hlas. Od kandidáta si sľubujem, že dodrží slová, ktoré povedal v kampani, a že bude reprezentovať Slovensko tak, ako by to mal správny prezident robiť.‘‘


Naopak, jedna z najstarších obyvateľov Horného Dubového, 87-ročná Irena Študencová, sa na voľbách tentoraz nezúčastnila.


,,Nech idú voliť mladí ľudia. Rozhoduje sa o ich budúcnosti. Mňa už sa to toľko netýka. Ja sa  mladým do toho starať nejdem,‘‘ povedala Irena.


Ako sama hovorí, voľby už ju veľmi nezaujímajú a má pocit, že sa jej nedotýkajú. Skôr podporuje mladých ľudí, nech si sami idú rozhodnúť o svojej budúcnosti.


Tí tak budú môcť spraviť v sobotu 6. apríla, keď sa uskutoční druhé kolo prezidentských volieb. Proti sebe budú stáť Ivan Korčok a Peter Pelegrini.


MICHAELA ŠTUDENCOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama