Trnavské rybníky
reklama

Vláda si na rokovaní v Galante všimla aj chýbajúci južný obchvat Trnavy

AKTUALITY - Trnava | 30.3.2024, 17.57, prispievatelia

Slovenská správa ciest a mesto Trnava budú spolupracovať pri príprave potrebných dokumentácií na južný obchvat, ktorý v budúcnosti spojí Bratislavskú a Nitriansku cestu.

Vláda si na rokovaní v Galante všimla aj chýbajúci južný obchvat Trnavy

Severný obchvat Trnavy slúži doprave už takmer 12 rokov, južný je zatiaľ stále len v štádiu plánovania. Foto: Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Vláda Slovenskej republiky sa v stredu na výjazdovom rokovaní v Galante zaoberala prioritne okresmi Galanta a Dunajská Streda, ale všimla si aj niektoré problémy v krajskom meste.

 

Pohnúť by sa mali záležitosti okolo chýbajúceho južného obchvatu Trnavy, ale aj okolo plánovanej novej hasičskej stanice v Trnave.

 

Vláda uložila ministrovi dopravy zabezpečiť prostredníctvom Slovenskej správy ciest uzatvorenie zmluvy o spolupráci s mestom Trnava na obstaranie projektovej dokumentácie stavebného zámeru pre výkon štátnej expertízy a dokumentácie na územné rozhodnutie a inžiniersku činnosť pre vydanie územného rozhodnutia na stavbu I/61 a I/51 Trnava – južný obchvat.

Munipolis Trnava
reklama

 

Termín pre tento krok bol určený do konca roku 2024.

 

Ministrovi uložila tiež zabezpečiť uzatvorenie zmluvy o spolupráci s mestom Trnava na obstaranie vypracovania dokumentácie na stavebné povolenie na základe právoplatného územného rozhodnutia na stavbu južného obchvatu.

 

Trnavská radnica už pred dvoma rokmi deklarovala, že pri príprave potrebných dokumentácií pre južný obchvat mesta vezme iniciatívu do vlastných rúk.

 

Spoluprácu pri prípravnej, projekčnej a inžinierskej činnosti až po získanie stavebného povolenia vtedy schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave.

 

„Dostali sme sa do bodu, že ak sa chceme niekedy tejto stavby dožiť, budeme si ju musieť naprojektovať vo vlastnej réžii a za vlastné peniaze,“ povedal v roku 2022 primátor Peter Bročka.

 

O južnom obchvate Trnavy, ktorý má spojiť Bratislavskú a Nitriansku cestu, sa hovorí už dlhé roky. Prvé územné rozhodnutie bolo vydané ešte v roku 2009, neskôr ho zrušil súd a následne aj Krajský stavebný úrad v Trnave. 

 

Ministrom obrany a vnútra vláda na rokovaní v Galante uložila, aby zabezpečili prevod vybranej časti pozemku v správe Ministerstva obrany SR na Malženickej ceste v Trnave do správy ministerstva vnútra.

 

Ide o pozemok s výmerou 19 477 metrov štvorcových na výstavbu novej hasičskej stanice a pozemok o výmere viac ako 6000 metrov štvorcových na príjazdové cesty.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama