Futbal, 5. liga: Piešťany sú na jar stopercentné, Hlohovec vyhral vo Vrbovom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.3.2024, 21.29, prispievatelia

Piešťany natiahli jarnú sériu víťazstiev o ďalší zápas. Po zisku ďalších troch bodov je jasné, že po sobote im naďalej patrí prvá priečka v tabuľke.

Radosť futbalistov PFK Piešťany. Foto: facebook.com/pfkpiestanyofficial

Piešťany v zápase s Kvašovom potvrdili úlohu favorita. Prvý gól do siete hostí vsietil Guemache, na začiatku druhého polčasu sa medzi strelcov zaradil Strelec. Potom priebeh zápasu mierne zdramatizovali svojim gólom hostia, ale v závere spečatil víťazstvo Piešťan 3:1 Buchel.

V regionálnom derby Vrbové – Hlohovec zaznamenali prvý gól už v 17. minúte hostia zásluhou Sedláka. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný presný zásah, ďalšie góly už diváci nevideli.

Trochu farebného spestrenia do zápasu priniesol jeho záver, kedy rozhodca Osuský ukázal červenú kartu najskôr Krchnákovi z Hlohovca a vzápätí aj trénerovi hostí Michalovi Kinčimu.

Horná Krupá cestovala do Partizánskeho, kde inkasovala už v 4. minúte. V prvom polčase dostala ešte jeden gól, tentoraz z pokutového kopu, ktorý premenil Košík.

Brankár Hornej Krupej Bránsky lovil loptu zo siete aj 58. minúte. V tom čase rozhodca vylúčil domácim strelca druhého gólu Košíka. Horná Krupá výsledok napriek početnej prevahe už len skorigovala Martinom Orihelom na konečných 3:1.

5. liga severozápad – 19. kolo:

Piešťany – Kvašov 3:1 (1:0)

Góly: 28. Guemache, 48. Strelec, 82. Buchel – 54. Jaroněk

PIEŠŤANY: Kolena – Ferenčík, Ďurina, Sloboda, Strelec, Buchel, Kusý, Kovchar, Guemache, Gula, Tomaga (Allina, Espinoza, Ostrovský)

Vrbové – Hlohovec 0:1 (0:1)

Góly: 17. Sedlák

ČK: 88. Krchnák, 89. Kinči - tréner (obaja Hlohovec)

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák, Kaman, Kravárik, Spál, Kubica, Stolárik, Rangel, Krajinčák, Majgot (Prievozník)

HLOHOVEC: Trautenberger - Doboš, Delinčák, Tvrdý, Correa Rojas, Sedlák, Lyra, Krchnák, Srnec, Hornák (Polák, Planieta, Torres, Kluka)

Partizánske - Horná Krupá 3:1 (2:0)

Góly: 4. Karásek, 25. Košík (pen), 58. Jambor – 85. Orihel

ČK: 59. Košík (Partizánske)

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Dobiš, Fogel, Olšinský, Javorek, Fodor, Sudin, Haberl, Hájnik, Šoka, Guldan (Ďurinský, Hrčka, Baláž, Mego, Orihel)