Futbal, 2. liga: Malženice v atraktívnom zápase prehrali s béčkom Žiliny

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 31.3.2024, 13.01, Ján Král

Komárno vyhralo na štadióne Pohronia 2:0 a vzdialilo sa v tabuľke druhému Prešovu na štyri body, pretože východniari iba remizovali bez gólov na ihrisku B-tímu Slovana Bratislava.

Futbal, 2. liga: Malženice v atraktívnom zápase prehrali s béčkom Žiliny

Daniel Rapavý strelil za Malženice hetrik. Foto: Ján Král

Futbalisti Malženíc prehrali v Žiline s tamojším B-mužstvom 3:4. V divácky atraktívnom zápase vystrelili oba tímy šestnásťkrát, Dynamo prehrávalo už o tri góly, dokázalo sa ale vrátiť do hry a do poslednej chvíle bojovať aspoň o bod.

Žilinčanom v zápase vyšla streľba spoza šestnástky, takto dali prvý gól Šnajderom i tretí Hranicom. Druhý pridal po faule Reháka v pokutovom území z penalty Prokop. V 63. minúte skóroval Javorček ukážkovo z priameho kopu.

Na strane Malženíc zažiaril hetrikom Daniel Rapavý. Hrotový útočník, ktorý vyrastal v mládežníckych kategóriách Spartaka, najprv vyrovnával hlavičkou po centri z pravej strany na 1:1.

V druhom polčase placírkou znižoval na 2:4 a neskôr bol aj faulovaný v šestnástke a sám z bieleho bodu zavŕšil svoje trojgólové predstavenie.

Predposledný Dolný Kubín uhral v Púchove bezgólovú remízu, stiahol tak stratu na Malženice na päť bodov. Na Dynamo čaká v ďalšom kole Petržalka, v Malženiciach sa duel začne v nedeľu 7. apríla o 10:30.

MONACObet 2. liga - 22. kolo:

Žilina B – Malženice 4:3 (2:1)
Góly: 20. Šnajder, 32. Prokop (pen), 48. Hranica, 63. Javorček – 27., 73. a 78. Rapavý
ŽK: Drame – Azevedo
Rozhodovali: Vaňo – Zemko, Ralbovský
Diváci: 122
ŽILINA: Badžgoň – Mynář, Jaššo, Drame, Hranica (69. Gomola), Šnajder, Javorček (69. Sy), A. Oravec (61. Badjie), F. Kóša (69. Kudlička), Prokop, Vaľko (90. Bortoli). Tréner: Veselý.
MALŽENICE: Vasiľ – Rusnák, Rehák, Ujlaky, Bolaji (67. Kurej) – P. Karhan, Horvát – Azevedo (67. Justh), Štefánik (67. Benovič), Burke (46. Kotlár) – Rapavý (80. Slovák). Tréner: Bartoš

Slovan B  - Prešov 0:0

Trebišov – Petržalka 1:2

Púchov - Dolný Kubín 0:0

Pohronie – Komárno 0:2