Futbal, 8. liga A: Slávia bodovala naplno, derby zápasy zvládli Zeleneč i Košolná

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 31.3.2024, 21.40, prispievatelia

Slávia sa odpútala z dna tabuľky, kam padlo béčko Bolerázu.

Futbal, 8. liga A: Slávia bodovala naplno, derby zápasy zvládli Zeleneč i Košolná

Útočník Patrik Moravčík (v bielom) strelil v dueli s Voderadmi prvý gól trnavskej Slávie a za stavu 3:1 mohol pridať ďalší, keď zachytil nepresnú rozohrávku súpera, obišiel brankára, no v rozhodujúcej chvíli tesne pred zakončením sa pošmykol a z veľkej šance svoj druhý gól nepridal. Foto: Ján Král

Futbalisti Smoleníc prehrávali ešte štvrťhodinu pred koncom na domácej pôde s Dechticami 0:3, no v závere dvomi gólmi duel zdramatizovali. V 90. minúte mohli aj vyrovnať, no Adam Kadlec nevyužil ponúknutú príležitosť z pokutového kopu.

Slávia Trnava pokračuje v záchranárskych prácach, s Voderadmi zvíťazila na domácom ihrisku 5:2 a pripísala si už tretiu výhru v rade. Skóre otvoril už v prvej minúte hosťujúci Eduard Pilka, no Trnavčania ešte do prestávky odpovedali trikrát, keď sa presadili Patrik Moravčík, Adrián Adámek a Martin Orlovský. V druhom dejstve najskôr vrátil Voderady do hry Martin Dubovský, no Erik Zelenay a Adrián Adámek svojim druhým gólom spečatili jasný triumf Slávie.

Na posledné miesto po víkende klesol B-tím Bolerázu, ktorý doma tesne nestačil na Dolné Orešany po prehre 1:2. Skóre sa menilo až v záverečných 15 minútach, hostia išli do dvojgólového vedenia po vlastnom góle Mariána Puschenreitera a zásahu Dominika Bindicsa, za domácich zmiernil prehru Marek Daniš.

Po minulotýždňovej remíze sa na víťaznú vlnu vrátil líder zo Zelenča, ktorý doma v derby zdolal Hrnčiarovce nad Parnou 2:0. Skóre otvoril v 30. minúte z penalty Tibor Zlatohlávek, druhú trefu pridal v 62. minúte Branislav Bukovec.

V dueli medzi Dolnou Krupou a Bielym Kostolom padali góly až v záverečnej štvrťhodine, na zásahy domácich Petra Sucháňa a Richarda Horvátha odpovedali hostia iba trefou Dušana Mrvu. Dolná Krupá po výhre 2:1 preskočila svojho súpera a patrí jej druhé miesto.

Derby medzi Košolnou a Suchou nad Parnou bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí zvíťazili hladko 5:0. Dvakrát sa do listiny strelcov zapísal Matej Meško, po jednom zásahu pridali Tomáš Mrva, Lukáš Matovič a Matej Homoľa. Hostia hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Petra Baka.

V súboji medzi Križovanmi nad Dudváhom a Modrankou padol jediný gól, v 83. minúte ho dal hosťujúci Juraj Mackura. V samom závere zápasu videl červenú kartu domáci Michal Šiška.

8. liga A – 15. kolo

Slávia Trnava – Voderady 5:2 (3:1)
Góly: 7. Moravčík, 22. a 78. Adámek, 36. Orlovský, 71. Zelenay – 1. Pilka, 62. Dubovský
SLÁVIA: Barut – Okruhlica, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Orlovský, Glós, Zelenay, Adámek, Jankech, Moravčík (Gábor, Indríšek, Supek, M. Hrebíček)
VODERADY: Popovič – Páleník, Fatranský, Bachratý, Dubovský, Chovanec, Lacuška, Nagy, Pilka, Šurina, Katona (Živický, M. Ivančík, Hraška, Čierňava, A. Ivančík)

Košolná – Suchá 5:0 (2:0)
Góly: 19. a 77. Meško (druhý z pen), 32. Mrva, 84. Matovič, 89. Homoľa
ČK: 45. Bako (Suchá) po 2. ŽK
KOŠOLNÁ: Kuzmanović – Martinkovič, Meško, R. Hudek, Mrva, Matovič, Homoľa, P. Greguš, Čavara, D. Hudek, Madzík (Danišovič, Timona, Bobok)
SUCHÁ: Hirner – Popovič, Pospíšil, Jankovič, Ručka, Bron, Macko, Moncman, Lastovička, Konečný, Bako (Tibenský, De Turck, Fridrich)

Zeleneč – Hrnčiarovce 2:0 (1:0)
Góly: 30. Zlatohlávek (pen), 62. Bukovec
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Kubiček, Susko, Klandúch, Bukovec, Bednárik, Horváth, Formanko, Bánovec, Zlatohlávek (Melicher, Belko, Gergely)
HRNČIAROVCE: Hornáček – Kováč, Kvetan, Cipro, Kralovič, Sedlický, M. Banič, Jakabovič, Tlčík, A. Banič, Vozár (Veselý, Kredatus, Serbák)