Futbal, 8. liga B: Brestovany vyhrali v Leopoldove, uspeli aj Moravany a Šúrovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 31.3.2024, 21.51, prispievatelia

Rozhodcovia udelili v tomto kole až päť červených kariet, z toho tri v Dubovanoch, ktoré hrali so Zavarom.

Futbal, 8. liga B: Brestovany vyhrali v Leopoldove, uspeli aj Moravany a Šúrovce

Kapitán Brestovian Peter Vidovič sa stáva špecialistom na pokutové kopy. Jeden premenil v minulom kole proti Veľkým Kostoľanom, z bieleho bodu bol úspešný aj v Leopoldove. Foto: Ján Král

Líderskú pozíciu si aj po 15. kole 8. ligy B udržali Brestovany, ktoré si priviezli tri body z Leopoldova po výhre 3:0. V úvodnom dejstve skóroval z penalty Peter Vidovič, po prestávke poistili náskok favorita Martin Dorčiak a Tadeáš Vyskoč.

Moravany si aj v druhom jarnom vystúpení pripísali výhru na nulu, keď v Ostrove triumfovali pomerom 3:0. Do streleckej listiny sa dvakrát zapísal Juraj Jánošík, jednu trefu pridal Milan Klasovitý. Domáci dohrávali od 72. minúty v oslabení po vylúčení Ondreja Mizeríka.

Šúrovce doma nedali šancu Borovciam, po výhre 5:2 ostávajú naďalej na treťom mieste v tesnom kontakte za čelom tabuľky. Strelecky sa najviac darilo Tomášovi Hudcovičovi, ktorý zaznamenal hetrik.

Veľké Kostoľany zvíťazili v Chtelnici 2:0. Opäť sa presadil aj najlepší ligový strelec Dávid Moravanský, pre ktorého išlo už o 25. presný zásah v ročníku.

Z vedúcej pätice tabuľky zakopol iba Zavar, ktorý prehral v divokom stretnutí v Dubovanoch 1:3. Hrdinom domácich bol dvojgólový Denis Krajčo. Dubovany hrali už od 22. minúty bez vylúčeného Ondreja Strečanského, no záver dohrávali dokonca v početnej výhode, keď v rozmedzí 76. a 77. minúty videli červené karty aj Zavarčania Lukáš Švikruha a Martin Krajčovič.

Hráči Trakovíc mali pred týždňom voľno, v úvodnom jarnom vystúpení cestovali na pôdu Prašníka. O osude stretnutia rozhodol jediný gól, ktorý strelil v 12. minúte domáci Matúš Líška. Futbalisti Prašníka dohrávali záverečnú polhodinu bez vylúčeného brankára Matúša Hečka.