Trnavské rybníky
reklama

Budú hrdinami? Spartak môže ísť tretíkrát do finále, v ceste mu stojí Podbrezová

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.4.2024, 13.23, Ján Král

"Môžeme byť hrdinami," spieva vo svojom legendárnom hite David Bowie. Blízko k tomu majú aj futbalisti Spartaka, v pohári sú už v semifinále.

Budú hrdinami? Spartak môže ísť tretíkrát do finále, v ceste mu stojí Podbrezová

Trnavská radosť proti Žiline. Zopakujú si ju futbalisti Spartaka aj proti Podbrezovej? Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Po víťazstve Spartaka Trnava nad Žilinou 1:0 v nedeľnom ligovom zápase hrala z reproduktorov na Štadióne Antona Malatinského okrem iných aj skladba Davida Bowieho s názvom Heroes (v preklade Hrdinovia). 


V legendárnom hite odkazujúcom na príbeh dvoch milencov, ktorí sa stretávajú večer čo večer pri Berlínskom múre, sa v angličtine okrem iného spieva: "Mohli by sme si ukradnúť čas pre nás na jeden deň, stať sa hrdinami naveky. Čo povieš?"


Kontext skladby, ktorá vznikla koncom 70. rokoch, je o niečo úplne inom ako o futbale, no práve spomínaný úryvok možno aplikovať aj na najbližšie dianie v trnavskom Spartaku.

ŠUPA technika
reklama


Červeno-čierni zvládli priamy boj o druhé miesto v tabuľke a výrazne si vylepšili svoju pozíciu do zostávajúcich ligových bojov. Už v stredu 3. apríla od 15:30 ich však čaká možno ešte dôležitejší súboj, tentoraz na pohárovom fronte.


Spartak privíta v úvodnom semifinále Slovnaft Cup-u Podbrezovú. Andeli snívajú sen o tretej účasti vo finále za sebou a ak by sa im naplnil a dokonca by vo finále neskôr i uspeli, stali by sa ťažko prekonateľnými trnavskými futbalovými hrdinami.

 

V histórii trnavského klubu sa podobný počin – vyhrať pohár trikrát za sebou - totiž nikomu nepodaril. 


„Všetci snívame o finále, všetci chceme znova zažívať tie opojné pocity a vnútorné napätie, keď bojujete o trofej. Ešte nás však čaká predtým veľmi náročný dvojzápas s Podbrezovou. Začíname doma a hoci viem, že čas výkopu nie je ideálny, chcem požiadať ľudí, aby obetovali svoj komfort a prišli na štadión čo v najväčšom počte a hlasivkami pomohli chlapcom k dobrému výsledku do odvety. V živote nič nie je zadarmo, ak chceme pridať do vitríny ďalšiu trofej, musíme sa zomknúť a pomôcť hráčom z tribún. Búrlivá atmosféra na trnavskom štadióne už zomlela nejedného súpera a ja verím, že tento spaľujúci trnavský oheň pocítia v stredu aj hráči Podbrezovej,“ vraví pred zápasom prezident Spartaka Peter Macho.


Jedným dychom ocenil atmosféru v ligovom dueli so Žilinou, o ktorú sa postaralo vo sviatočnú veľkonočnú nedeľu viac ako 6500 priaznivcov.


„Početná divácka kulisa ma veľmi potešila. Futbal sa hrá pre ľudí, som veľmi rád, že prišli v tak hojnom počte, vážim si každého jedného diváka. Víťazstvo a čisté konto v obrane sú veľmi cenné, z posledných troch zápasov máme deväť bodov, v klube vládne pohoda, cítiť to aj v hráčskej šatni. Verím, že to tak zostane čo najdlhšie. Chcem sa poďakovať aj kolegom z manažmentu, ktorí odviedli okolo zápasu dobrú prácu, to že prišli ľudia do hľadiska je aj ich zásluha,“ pokračoval Macho.

 

Peter Macho (vpravo) gratuluje Marekovi Ujlakymu. Foto: Peter Kollár

 


Tesne pred duelom gratuloval priamo na hracej ploche Marekovi Ujlakymu, niekdajší ikonický futbalista Spartaka oslávil 50. narodeniny. 


„Miešali sa vo mne krásne pocity, stále mám Mareka pred očami, ako dával za Trnavu góly. V ľavačke mal neskutočný ekrazit. V novodobej histórii Spartaka patril určite medzi najlepších futbalistov klubu, čo diváci počas ceremónie na štadióne aj právom ocenili dlhotrvajúcim potleskom.“


Na margo najbližšieho pohárového súpera sa vyjadril s veľkým rešpektom, železiarom zložil poklonu, očakáva náročný súboj.


„Aj v zápasoch na Slovane ukázali, že sú futbalovo veľmi silní. Podbrezová pracuje koncepčne s mladými hráčmi, má svoj herný systém, z ktorého dokáže prechádzať do iných. Vidno tam kvalitnú prácu trénera, ktorý má podporu a synergiu s vedením a majiteľom klubu. Bude to náročná prekážka, my však chceme ísť do finále,“ dodal Macho.

 

Podpora divákov je pre mužstvo veľmi dôležitá. Foto: Peter Kollár

 

Ideme bojovať o finále...

Kým väčšina obyvateľstva si v pondelok ešte užívala sviatočný pondelok, spartakovci už zaberali na tréningu. Realizačný tím Spartaka pred Podbrezovou nenecháva nič na náhodu.


„Zápas Pobrezovej na Slovane som si pozrel a ešte v ten večer ho zostrihal a pripravil analýzu súpera. Vieme, akým štýlom a systémami sa železiari prezentujú. Už nie sú takí čitateľní ako predtým, keď sme s nimi najmä v domácom prostredí dokázali dosiahnuť dobré výsledky, teraz prechádzajú aj do iných herných schém. Na to všetko sa musíme pripraviť,“ hovorí tréner Spartaka Michal Gašparík.


Bilancia zo vzájomných zápasov je jasne na strane Spartaka. „Nebude to ľahké, ale ideme bojovať o ďalšie finále,“ pokračuje odhodlane trnavský lodivod.

 

Už teraz drží rekord, dvakrát za sebou totiž žiaden tréner so Spartakom pohár nevyhral. On bol prvým a dokonca má teraz šancu na „hetrik“.


„Do duelu so Žilinou sme sa sústreďovali na ligu, aby sme splnili čiastkový cieľ, nestrácali doma body, čo sa nám nedarilo v základnej časti. Hráčov upozorňujem, že šesťbodové zápasy v prvej šestke nesmú prehrať. V tabuľke sme druhí aj preto, že ich teraz zvládame. Od pondelka sa už pripravujeme na Podbrezovú, trénovali sme aj cez šibačku. Musíme sa nachystať, dobre zregenerovať, v tomto má súper výhodu, keďže mal dlhšie voľno a my sme hrali s behavou Žilinou, ale verím, že sa s tým vysporiadame,“ uzavrel.


Duel Spartaka s Podbrezovou má výkop v stredu 3. apríla o 15:30, vstupenky sú v predaji online.

 

Mamičky s deťmi a deti v organizovaných skupinách majú na duel vstup zdarma, treba sa len prihlásiť mailom na office@fcspartaktrnava.com

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama