Trnavské rybníky
reklama

Na obnovu Emmerovej vily spustili verejné obstarávanie, Pracháreň už opravujú

AKTUALITY - Trnava | 2.4.2024, 15.44, prispievatelia

Obnova Prachárne potrvá asi rok.

Na obnovu Emmerovej vily spustili verejné obstarávanie, Pracháreň už opravujú

Budova Emmerovej vily. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar
reklama

 

Mesto Trnava po rokoch príprav začína s rekonštrukciou historickej budovy Pracháreň za viac ako 4,2 milióna eur. Ide o najväčšiu investičnú akciu mesta v tomto roku.

 

Spoločnosť Metrostav Slovakia má podľa zmluvy na revitalizáciu a obnovu národnej kultúrnej pamiatky 12 mesiacov. Trnava získala na tento objekt 2,3 milióna eur z plánu obnovy.

 

Vedenie mesta plánovalo rekonštrukciu meštianskeho domu Pracháreň už niekoľko rokov. Ešte v roku 2019 sa Trnava uchádzala o finančný príspevok na obnovu z tzv. nórskych fondov.

Munipolis Trnava
reklama

 

Peniaze však nezískala, a tak čakala na ďalšie možnosti financovania z externých zdrojov. Príspevok z plánu obnovy nebude stačiť na financovanie kompletnej rekonštrukcie, vedenie mesta rokuje o spolufinancovaní aj z Trnavským samosprávnym krajom.

 

V časti obnovenej Prachárne má mať svoj priestor divadlo pre deti a mládež, časť priestorov bude určená aj na komerčné účely.

 

Trnava zároveň vyhlásila verejné obstarávanie na rekonštrukciu Emmerovej vily, ďalšej nehnuteľnej národnej kultúrnej pamiatky v centre mesta.

 

V tomto prípade je predpokladaná hodnota zákazky vyčíslená na viac ako 2,5 milióna eur.

 

Radnica už podala žiadosť o príspevok z výzvy Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, ktorá je zameraná na zníženie energetickej náročnosti a využívanie obnoviteľných zdrojov vo verejných budovách.

 

Záhradný letohrádok z konca 18. storočia, neskôr známy ako Emmerova vila, by mal po rekonštrukcii slúžiť na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí, jeho súčasťou bude aj kaviareň.

 

Trnava len nedávno zásadne obnovila Ružový park, ktorý bol pôvodne záhradou Emmerovej vily. Po tejto rekonštrukcii sa otvoril pohľad na objekt zo strany parku.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama