Spartak vyhral prvé semifinále s Podbrezovou, do odvety ide s tesným náskokom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.4.2024, 17.28, Ján Král

Gólové šance sa rodili na oboch stranách, do siete však trafil iba Roman Procházka.

Spartak vyhral prvé semifinále s Podbrezovou, do odvety ide s tesným náskokom

Erik Daniel mal v závere prvého polčasu veľkú šancu, po Azangovej prihrávke namieril zblízka tesne vedľa. Foto: Peter Kollár

Spartak aj na pohárové semifinále s Podbrezovou pozval do hľadiska deti zdarma, v rodinnom sektore ich bolo asi šesťsto. Pridali sa aj hostia, ktorí vypravili do Trnavy štyri autobusy prevažne mládežníkov.

Pre fanúšikov pripravil trnavský klub na severnej tribúne pípa, kde si mohli priaznivci bezplatne načapovať pivo. Prilákať ľudí do hľadiska cez pracovný týždeň o 15:30 nebola vzhľadom na pracovné povinnosti mnohých fanúšikov jednoduchá záležitosť, napokon bolo v hľadisku 3738 divákov.

Spartaku chýbal pre chorobu Ďuriš, na hrot tak postavil tréner Gašparík netradične Daniela, jeho pozíciu krídla resp. beka si zastal Šulek.

Trnava mali do zápasu ideálny vstup, usadili sa na polovici súpera a už v 5. minúte išli do vedenia. Po faule na Azanga zahrával z ľavej strany priamy kop Procházka, na jeho center nabiehali spoluhráči, no ani jeden z nich smer letu lopty nezmenil a tá skončila až v bránke.

Hostia prvýkrát vážnejšie ohrozili trnavskú bránku v 14. minúte. Kováčik z čiary prihrával na päťku Kabongovi, ten bol na prvej tyči tiesnený a dokázal zakončiť len do bočnej siete.

Gól na hlave mal po rohovom kope Zeljkovič, zblízka však prehlavičkoval cieľ. Po polhodine hry bol v ešte väčšej šanci Azango, lobom do šestnástky ho vysunul Ofori, Azango si prebral loptu, no nezostalo mu dostatok síl na kvalitné zakončenie.

Krátko na to chcel Koštrna posunúť loptu Takáčovi hlavou, nedal však do lopty potrebnú razanciu, zachytil ju Kabongo, ktorý sa rútil na trnavského brankára. Ten sa mu však hodil pod nohy a zmaril mu veľkú príležitosť.

V závere prvého dejstva mohol druhý gól pridať Procházka, z hranice šestnástky si nabehol na odrazenú loptu, vypálil tvrdo, no trafil len žrď.

Ďalšiu šancu spálili červeno-čierni po rýchlej kontre, keď Azango prihrávkou na päťku našiel Daniela, ktorý zblízka tesne minul.
Na začiatku druhého dejstva už Daniel trafil do siete, lenže z ofsajdovej pozíciue a gól preto neplatil.

Po necelej hodine hry musel Takáč zasahovať po Kabongovej aktivite, na opačnej strane bol pri Oforiho pokuse pozorný brankár Danko.

V 77. minúte mohli železiari vyrovnať, po rohovom kope lopta prepadla na päťke až k Bakaľovi, stopér Podbrezovej našťastie trafil zblízka nad.

Hostia čoraz viac kúsali, vo finálnej fáze im však chýbala presnosť. V záverečných minútach mieril z otočky vedľa Kabongo.

Trnavčania si víťazstvo ustrážili a do odvety, ktorá bude na pôde súpera v stredu 17. apríla o 18:00, pôjdu s jednogólovým náskokom.

Slovnaft Cup – prvý zápas semifinále:

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Góly: 5. Procházka
ŽK: Koštrna, Šulek, Poznar – Kováčik, Bayo
Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pozor
Diváci: 3738
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Djurič, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Šulek (75. Poznar), Procházka (90. Bainovič), Ofori, Azango (86. Bukata) – Daniel. Tréner: Gašparík.
PODBREZOVÁ: Danko – Mrva (46. Mielke), Bakaľa, Bartoš – Kováčik, Bajo, Faško (46. Assinor), Chyla, Sanusi – Paraj (79. Masaryk), Kabongo. Tréner: Skuhravý.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „O výsledku rozhodli prvý gól, prvý polčas a prostredie v Trnave. V prvom polčase sme nehrali dobre, nemali sme dobrý pohyb a kombinácie, aj napriek tomu sme si vypracovali jednu šancu Kabongom. V druhom dejstve sme zmenili niektoré veci a ukázali sme, že odveta môže byť ešte zaujímavá. Mali sme tri situácie, ktoré sme mohli premeniť na gól. Trnava momentálne však nedostáva góly, je v defenzíve veľmi silná a my sa nevieme presadiť v ofenzíve. Trápime sa s tým, verím, že sa nám to podarí v ďalších zápasoch zlomiť. Výsledok je do odvety hratelný, musíme však hrať s väčšou vášňou, to mi dnes chýbalo. Videl som dnes na ihrisku viac posr… hráčov ako sebavedomých, to je skrátka problém."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Z výsledku som trochu sklamaný, po prvom polčase sme mohli byť kúsok od finále. Zápas sa vyvíjal presne, ako sme chceli. Dali sme rýchly gól, vytvárali sme si ďalšie situácie. Pre mňa mal prvý polčas skončiť troma, štyrmi, možno aj viacerými našimi gólmi. Nedokázali sme dotiahnuť sľubné situácie, ktoré sme mali v šestnástke, tiež brejky. Súper mal len jednu situáciu, ktorú sme mu ponúkli, keď Koštrna nechtiac vysunul Kabonga. Škoda prvého polčasu, bol kľúčový. Druhý  sme dobre začali, Danielov gól padol z milimetrového ofsajdu. Potom už Podbrezová začala riskovať, vrhli všetko do ofenzívy, začali nám dochádzať sily. Je veľký rozdiel, keď vám chýba deň regenerácie oproti súperovi a hráte ďalší súťažný duel v krátkom slede. Už to bolo potom cítiť, znova sme však mohli železiarov vytrestať z kontier, no nedotiahli sme ich. Pre nás toto nie je dobrý výsledok.“